Суспільство

На Кіровоградщині ще 147 наркозалежних можуть отримати замісну терапію

 Автор: Анастасія Дзюбак. 1690

 

У Кіровоградській області, за даними Центру громадського здоров’я, є 147 вільних курсів замісної підтримувальної терапії (ЗПТ). Цей ефективний метод лікування наркозалежності використовується у світі з 1960 року.

- Сьогодні 536 жителів Кіровоградщини є пацієнтами державної програми ЗПТ, - повідомів медичний директор КНП «Кіровоградський обласний наркологічний диспансер» Кіровоградської обласної Ради Олександр Мережко. – Також маємо 147 вільних курсів ЗПТ (110 курсів метадонової замісної терапії і 37 курсів бупренорфінової замісної терапії). Люди, які прагнуть зав’язати із вживанням опіоїдних наркотичних речовин, можуть звертатися до найближчого сайту замісної підтримувальної терапії, щоб розпочати лікування у цій державній програмі.

 

На території Кіровоградської області діють 8 закладів (сайти ЗПТ), де наркозалежні щодня отримують медичні препарати під наглядом лікаря у Кропивницькому, Знам'янці і Новомиргороді.

Лікар-нарколог також нагадує, що замісна підтримувальна терапія є визнаним у світі методом лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів. Необхідно зауважити, що науково доведено ефективність участі у програмі ЗПТ, зокрема лікування дає змогу зменшити вживання заборонених опіоїдів, знизити рівень злочинності. Також прийом метадону чи бупренорфіну зменшує смертність у результаті передозувань, покращує соціальне життя хворого, знижує ризиковану поведінку, пов’язану з поширенням ВІЛ-інфекції, гепатитів B і C.

В Україні програму ЗПТ упроваджують із 2004 року (кошти міжнародних донорських організацій), а з 2017 її повністю фінансує держава. Кіровоградський обласний наркологічний диспансер у 2008 році прийняв перших 20 наркозалежних пацієнтів на лікування. Із 2009 року їхня кількість постійно зростала і досягла 536 осіб.

За даними карти ЗПТ України, яку створив МБФ «Альянс громадського здоров’я», оціночна кількість залежних від опіоїдів у Кіровоградській області становить 10 000 осіб, на лікуванні замісною підтримувальною терапією поки що перебуває менше 5% від загальної кількості.

 

Поширюйте

Коментуйте