Суспільство

На Кіровоградщині шахтарі знову перекриють траси

 Автор: Ірина Маслюкова. 3939

Сьогодні, 21 грудня о 9:30 розпочинається безстрокова акція протесту шахтарів.

Depositphotos 71189051 s 2019

Нагадаємо, 7 грудня зупинили роботу три шахти з видобутку урану державного підприємства «Східно гірничого- збагачувального комбінату». Зупинили роботу у Жовтих Водах, Смолінській, Новокостянтинівській, Інгульській шахтах. 16 грудня на трьох трасах у Кіровоградській області шахтарі уранових копалень перекрили дороги.

Сьогодні розпочинають безстрокову акцію протесту. Наразі підприємство зі штатом майже 5000 працівників переведене в режим простою.

Виходимо на пішохідні та перекриємо рух в напрямках Кропивницький-Київ, Кропивницький-Кривий ріг , Кропивницький-Миколаїв. Просимо відновити роботу нашого підприємства ДП «Схід ГЗК», – каже Дмитро Бондарєв, голова незалежної̈ профспілки гірників Інгульської шахти.

Перекривають траси на знак протесту проти виведення підприємства в режим простою, проти накопичення заборгованості із заробітної плати.

– Завтра контролюємо видалення другого траншу у 542 млн грн для розрахунків з працівниками вуглевидобувних підприємств державної форми власності. Доки влада топила проблему в бюрократії - борг виріс і одразу після розрахунку, керманичам від галузі слід думати, через які механізми сплачувати шахтарям зарплати надалі. Діяти на випередження, не допускати заборгованості як такої, влада вперто не бажає, – повідомив на своїй фейсбук-сторінці голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець

Нагадаємо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в понеділок шахтарі Кіровоградщини отримають зарплату за грудень. Оплата за жовтень і листопад вже пішла.

 

Поширюйте

Коментуйте