Суспільство

У Кропивницькому ще 27 родин, постраждалих від буревію, отримають грошову допомогу

. 1185

Міськвиконком надав черговий транш грошової допомоги постраждалим від буревію, що пронісся Кропивницьким у жовтні

uragan

Про це повідомляє Кропивницька міська рада. 

Цього разу матеріальну підтримку отримають 27 родин, чиї будинки пошкоджені ураганним вітром.

Розміри допомоги визначені тимчасовою робочою групою і складають 188,144 тисячі гривень. Їх перерахують на карткові рахунки постраждалих в банках.

При цьому 25 кропивничанам відмовили у наданні одноразової грошової допомоги. 8 не надали документи, які підтверджують факт отримання права власності на будівлі. 12 постраждалих вже отримали допомогу через благодійний фонд «Смайл». У трьох містян експерти не підтвердили шкоду, завдану житловим будинкам. Один заявник не надав повний комплект необхідних документів. Ще одна сім’я проживає у багатоповерхівці ОСББ «Лелеківське», на ремонт даху якого кошти виділені окремим рішенням виконкому.

– Робота з надання матеріальної допомоги постраждалим від буревію кропивничанам була системною, – зазначив під час засідання виконкому 18 грудня міський голова Андрій Райкович. – Грошова підтримка надавалася в декілька етапів, для цього ми передбачили у бюджеті 4,8 мільйона гривень. Ці кошти були поетапно розподілені: родини отримали по 20% від суми завданої шкоди, визначеної спеціальною комісією, куди входили експерти з проєктувальних організацій. Повну компенсацію люди могли б отримати з державного бюджету і ми звернулися з розрахунками й відповідним листом до Кабінету Міністрів України, але, на жаль,  уряд  вирішив, що розмір шкоди у цьому випадку незначний і підтримкою з держбюджету постраждалі не можуть скористатися.

Відомо, що одиноким і малозабезпеченим мешканцям будинки ремонтувалися за кошти, зібрані на рахунку благодійного фонду «Смайл». Небайдужі перерахували туди близько 800 тисяч гривень, але цього недостатньо, адже будівельникам за ремонтні роботи треба заплатити ще близько 360 тисяч гривень.

– Ми звернулися до соціально-відповідального бізнесу з проханням про допомогу і сподіваємося, що вирішимо цю проблему, – каже Андрій Райкович. – А відмова в наданні грошової підтримки зовсім не означає, що люди не отримають матеріальну допомогу. Вони приведуть у відповідність документи, нададуть необхідні довідки й скористаються допомогою міської влади.  

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама