Суспільство

Активісти пообіцяли декомунізувати стелу “Кіровоград” на в’їзді в Кропивницький

 Автор: Валерія Жовтун. 5689

У 2021 році Рух опору капітуляції в Кропивницькому має ідею декомунізувати нічийну стелу з написом ”Кіровоград” з серпом та молотом на виїзді на Бобринець, якщо цього не зроблять раніше представники місцевої влади.

128726878 2694526534133991 2481275604191960626 n

Про це у коментарі “Гречки” розповів представник у Кропивницькому Руху опору капітуляції Дмитро Сінченко.

Наприкінці листопада в соцмережах розгорілись дискусії, чому стелу з написом "Кіровоград" не демонтували, а навпаки оновили і підфарбували дорожники. Тоді начальник Спецінспекції Андрій Максюта повідомив, що стела виявляється нічийна, тобто не перебуває ні у кого на балансі і ніхто не знає, хто за неї відповідає.

– Там арматура прикріплена до бетонної основи. Тому болгаркою воно легко зрізується, – каже про особливості кріплення надпису та символіки Дмитро Сінченко. – Проблема потім - як і куди вивезти. Але це організаційні моменти, думаю, ми їх якось вирішимо. Однак, поки це все на рівні ідеї. 

Конкретно плануванням такої акції з декомунізації, за словами пана Дмитра, і що буде замість стели поки не займалися. 

– Ми сподіваємося, що влада нас знову випередить, як у випадку з орденом і демонтує сама. Але якщо цього не станеться, то, звичайно, доведеться щось робити своїми силами. 

Нагадаємо, цьогоріч влітку активісти вже зняли на площі Дружби Народів у Кропивницькому символіку радянського ордена – зірку.

 

Фото з фейсбук-сторінки Андрія Максюти 

 

Поширюйте

Коментуйте