Суспільство

Вступна кампанія-2021: якими будуть вимоги до абітурієнтів медуніверситету

. 2894

Декан другого медичного факультету Петро Сидоренко розповів про вимоги до вступників у Донецький національний медичний університет та інші медичні університети у 2021 році.

ДНМУ

Як зазначив Петро Сидоренко, під час нової вступної кампанії прийматимуть сертифікати ЗНО з української мови, другого конкурсного предмету математики, а також третього конкурсного предмету - біології, хімії чи фізики на вибір. При цьому іспит з української літератури вступникам до медичних закладів вищої освіти складати не потрібно.

У 2021 році математика стала обов'язковим предметом. Раніше другий конкурсний предмет абітурієнти могли обирати між математикою та фізикою. Прохідний бал з двох конкурсних предметів встановлений не нижче 150, повідомили в пресслужбі ДНМУ.

Змінили вимоги і до вступників на базі освітнього рівня молодшого спеціаліста. Якщо раніше випускники медичних коледжів складали один фаховий іспит, то у 2021 році вони складають ЗНО з української мови та математики.

«Важливо те, що сертифікати ЗНО, які мають молодші спеціалісти за 2018, 2019 та 2020 рік також дійсні. Приймаються і сертифікати за 2021 рік», – повідомив декан другого медичного факультету, наголосивши, що вже зараз необхідно готуватися до ЗНО з математики. Можна також спробувати свої сили на пробному тестуванні з цього предмету.

У Краматорську працює медичний, стоматологічний та фармацевтичний факультет, а також новий факультет публічного управління та адміністрування. На Кіровоградщині навчаються на медичному та стоматологічному факультетах. Випускник отримує спеціальність лікаря загальної практики, а вже під час інтернатури обирає свою спеціалізацію.

Петро Іванович повідомив, що ДНМУ як ВНЗ-переселенець має більше державних місць, тож студенти мають змогу отримувати стипендію.

З 443 студентів 63% навчаються на державній формі. Таких можливостей немає у медичних університетах, що розташовані у великих містах.

З третього курсу навчання майбутніх лікарів триває на базах клінічної практики, яких в обласному центрі 13.

«У матеріальному плані ми маємо всі будівлі. Університет допоміг з мультимедійною технікою, фантомами та муляжами. Наступного року заплановано створити центр симуляційної медицини», - розповів Петро Сидоренко про плани на навчальний рік 2021/2022.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама