Суспільство

В Олександрії запустять власне виробництво знезаражувача води (ФОТО)

 Автор: Ірина Маслюкова. 2398

В Олександрійському водопровідно-каналізаційному господарстві готується до запуску два міні-заводи із виробництва гіпохлориту натрію.

 

v olexandrii zapustyat vlasne virobnictvo znezarazhuuchigireagentu foto01

Як повідомили на сайті ОКВП «Дніпро – Кіровоград», це реагент, який використовується для очищення питної води та покращує якість знезараження води в процесі її підготовки.

Також власне виробництво є своєрідною страховкою на випадки перебоїв з постачанням товарного гіпохлориту та зрідженого хлору. Монопольне положення цього сегменту українського ринку займає АТ «Дніпроазот» – кілька років тому вже був прецедент, коли завод припинив постачання зрідженого хлору водоканалам, а після поновлення поставок підняв ціну на реагенти у шість разів. Це мотивувало водоканали відшукувати альтернативи товарному гіпохлориту та зрідженому хлору, – йдеться в повідомленні.

У 2014 році в рамках реалізації програми Світового банку «Розвиток міської інфраструктури – 2» підприємство передбачило створення власних ліній виробництва гіпохлориту натрію.

v olexandrii zapustyat vlasne virobnictvo znezarazhuuchigireagentu foto06

Тоді ж провели тендер і визначили виробника обладнання – данську фірму «Грундфос». Вона реалізувала три об’єкти з чотирма електролізними установками – по одній у Знам’янці та Кропивницькому (близько 250 тисяч євро на кожну) і дві – в Олександрії (близько 530 тисяч євро).

У Кропивницькому та Знам’янці такі міні-заводи вже працюють, в Олександрії вже готуються до пусконалагоджувальних робіт та безпосереднього старту виробництва.

Гіпохлорит натрію виготовляється із звичайної солі. Її додають у попередньо підготовлену воду певної температури (влітку теплу воду з мережі охолоджують, а взимку – підігрівають на спеціальному обладнанні). Сіль розчиняється у воді, після чого через неї пропускають електричний струм. В результаті хімічної реакції утворюється гіпохлорит натрію, який надходить у спеціальні резервуари для зберігання, та водень, який вивільняється в атмосферу без жодної для неї шкоди. Вся лінія виробництва є нешкідливою для працівників та довкілля, – повідомили в ОКВП «Дніпро – Кіровоград».

Уточнюють, що якість та окислювальна здатність гіпохлориту натрію власного виробництва вища за якість покупного. Зберігати гіпохлорит, отриманий електролітичним методом, можна до року, тоді як покупний втрачає аж до п’яти відсотків своєї концентрації вже за місяць зберігання. Повністю установка окупиться приблизно за три роки.

v olexandrii zapustyat vlasne virobnictvo znezarazhuuchigireagentu foto05

v olexandrii zapustyat vlasne virobnictvo znezarazhuuchigireagentu foto07

v olexandrii zapustyat vlasne virobnictvo znezarazhuuchigireagentu foto10

 

Поширюйте

Коментуйте