Суспільство

Замовники Кіровоградщини минулоріч зробили ковідних замовлень більш ніж на чверть мільярда гривень

. 1546

Наприкінці березня 2020 року постановою Кабінету Міністрів України № 225 було затверджено «Порядок проведення закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19) на території України».

 

500grn

Згідно документу, цілий перелік товарів, робіт та послуг дозволено було купувати без оголошення тендеру, по суті лише відзвітувавши про це в системі ProZorro. Вартість замовлення про цьому жодної ролі не грає, головне аби предмет закупівлі входив до вичерпного переліку передбаченого Кабміном.

Звісно подібною можливістю замовляти медикаменти, засоби індивідуального захисту, послуги з перевезення та харчування медиків або ремонту систем киснепостачання скористались і замовники Кіровоградщини. Так минулоріч за так званою ковідною процедурою загалом було підписано 3367 договорів на суму 252,95 мільйонів гривень. Ще 37 контрактів на 10 мільйонів за цей період було укладено, однак у підсумку розірвано через помилки в документації чи відсутність подальшої потреби у закупівлі.

Левова частка коштів, а саме 177,19 мільйонів гривень, пішло на придбання медичного обладнання. Ще 24,55 мільйонів на фармацевтичну продукцію. Мало місце й незаконне використання ковідної процедури та банальне уникнення проведення конкурентних торгів.

Для прикладу паливо не входить до переліку товарів, які можна купувати, за цією процедурою, що, однак не завадило Центру первинної медико-санітарної допомоги Компаніївської районної ради на початку грудня 2020 року без тендеру замовити ТОВ «Торговий дім «Сан-Ойл» бензину на 109,25 тисяч гривень.

Загалом трійку найуспішніших підрядників, з якими замовники Кіровоградщини підписали найдорожчі контракти склали:

  •  ТОВ «Медіпрайм» киянина Тараса Коваля, яке поставило діагностичних стаціонарних рентгенівських апаратів на 24,25 мільйонів гривень;
  •  ТОВ «Медгарант» столичного підприємця Олександра Островського, з яким було підписано всього два договори, однак на суму 15,78 мільйонів гривень;
  •  ТОВ «Промед технолоджис» Леоніда Зеленкова з Донеччини, яке поставило японський комп’ютерний томограф SUPRIA 32 Центральній міській лікарні Кропивницького, отримавши за це 14,5 мільйонів гривень.

Що ж до місцевих підприємців, то на всіх їм на ковідних закупівлях регіону вдалось отримати замовлень лише на 36,34 мільйонів гривень.

Павло Лісниченко

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама