Суспільство

Відро з педаллю замість проектора: у Кропивницькому етнопроєкт розірвав угоду про співпрацю з ОЦНТ

. 4060

4 січня громадська організація «Баба Єлька» повідомила Кіровоградський обласний центр народної творчості про розірвання угоди про співпрацю. 

 

104415365 585974915388315 6121401335665565197 n

Як повідомили на сторінці проєкту, 10 червня 2019 року ГО «Баба Єлька» і Обласний центр народної творчості уклали договір про спільну діяльність, що задекларував наміри співпраці у сфері популяризації культурної спадщини. Крім договору, існувала усна домовленість про створення етнолабораторії «Баба Єлька» у виділеному КОЦНТ приміщенні. Відповідно до цієї домовленості в етнолабораторії мали розташовуватися колекція старожитностей, проводитися майстер-класи, лекції, виставки.

Уточнюють, шоб залучити додаткове фінансування на облаштування етнолабораторії, «Баба Єлька» провела адвокаційну кампанію, спрямовану на фінансування проєкту з обласного бюджету.

Так, до комплексної програми культурно-освітнього розвитку на 2020-2024 роки увійшов пункт «Реалізація фольклорно-етнографічного проєкту «Баба Єлька». На 2020 рік на реалізацію проєкту було виділено 100 тисяч гривень, які «Баба Єлька» планувала спрямувати на облаштування етнолабораторії: у першу чергу - маркування приміщення вивіскою та банерами із зображенням старовинних світлин із Івангорода, Аудиторівки, Цибулевого, закупівлю кубів для експозиції, мультимедійного проектора, оформлення фасаду приміщення за зразком Музею І. Гончара в Києві.

Також прописали потребу у манекенах, кубах для експозиції, шафі для зберігання артефактів та ін.

8 жовтня 2020 року нам повідомили, що назва «Етнолабораторія «Баба Єлька» не прийнятна для КОЦНТ. Пояснення надала заступниця в.о. директора: «Це назва вашої громадської організації, по якій знають вас, вашу діяльність, досягнення, а це приміщення державної установи – ОЦНТ. Це має бути загальна, всеохоплююча назва, пов’язана з нашою діяльністю без прив’язки до конкретного колективу, особи чи як в нашому випадку до громадської організації».

Згодом виявилося, що ні вивіску, ні проектор, ні банери закупити на виділені кошти неможливо через різні причини.
А на початку грудня з’ясувалося, що закупівлі на виділені 100 тисяч гривень уже проведено. Без попереднього узгодження представників ГО «Баба Єлька» і без залучення до вибору обладнання.

На запит Департамент культури Кіровоградської ОДА повідомив, що у бюджет увійшли предмети, які ГО «Баба Єлька» дійсно потребує і обладнання, потреба у якому відсутня: зокрема відро для сміття з педаллю за 250 грн, решітки «Виставкові» (9 тис грн), 6 м ланцюга (495 грн), чотири види скотчу, степлер, ніж, три види біндерів, скрепки, ручки, олівці, підставка для ручок, лоток, клей ПВА, тканина, мотузки та ін.

В ОЦНТ громадській організації «Баба Єлька» пояснили, що вивіску заборонено розміщувати на приміщенні, що є пам’яткою архітектури. Проектор - не входить до капітальних видатків.

Це власне і стало причиною того, що у 2021-му ми запрошуватимемо вас на зустрічі за іншою адресою, – повідомили в ГО.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама