Суспільство

У міжнародному фотоконкурсі історико-культурної спадщини обрали найкраще фото Кіровоградщини

 Автор: Ірина Маслюкова. 3452

В українській частині найбільшого у світі міжнародного фотоконкурсу історико-культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки» обрали найкраще фото Кіровоградської області.

 

aHR0cHM6Ly9tY3VzZXJjb250ZW50LmNvbS8xYjc4YmM4YmE4ZGZmZTU5YzFlOGIzMjc4L2ltYWdlcy9jMTljNmM1NC00ZWU0LTRhYmItODNlNC0zMGNmMWE4MzAyZmIuanBn

Як повідомили в пресслужбі конкурсу, мета проєкту зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. У 2020 році Україна посіла перше місце за кількістю поданих робіт — учасники подали понад 47 тисяч світлин та відео пам'яток культури України. Це рекорд за всі роки проведення конкурсу. Цьогоріч конкурс пройшов у 51 країні світу.

Найкращим фото Кіровоградської області стала фотографія фрагменту стелі зали Великої хоральної синагоги у Кропивницькому. 

Знімок зробив Сергій Жолонко. Автор фото захоплюється фотографією багато років, з 2016 року член НСФХУ. За словами Сергія Жолонка, вікіпроєкти приваблюють його просвітницькою та документальною складовою, волонтерством та відсутністю «комерційного» навантаження.

Оригінальна двоповерхова будівля синагоги виконана в характерному еклектичному стилі кінця XIX століття з романтичним напрямком мавританського стилю та належить до спадщини архітектурної школи еклектики в Україні. Сучасну Велику хоральну синагогу Кропивницького було збудовано на місці старої синагоги від 1853 року, що була зруйнована в 1895 році через аварійність конструкцій.

«Найбільш привабливе зображення з Кіровоградської області цього року. Небанальне інтер’єрне фото, воно має гарну композицію, кольори», — коментує членкиня журі Наталія Шестакова.

У списку пам’яток Кіровоградської області 2184 об’єкти. За дев’ять років конкурсу було подано світлини понад половини з них — 1233 пам’яток. Протягом конкурсного періоду 2020 року 26 учасників завантажили 875 фото 272 об’єктів.
Журі вже незабаром оголосить ТОП-10 фото, що представлять Україну на міжнародному етапі.

Нагадаємо, минулого року обрали світлину світлину фрагменту особняка Барського, що в Кропивницькому. Автором фотографії є Вадим Постернак.

Поширюйте

Коментуйте