Суспільство

В Україні переглянуть тарифи на газ – прем’єр-міністр

. 3485

Напрацювали два підходи, які дозволять суттєво знизити тарифи на газ для населення.

gaz

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Перший підхід

Це формування тарифів на газ за формулою «ціна на європейських хабах «мінус» транспортування газу до України», який пропонує Міністерство енергетики. Крім того, пропонується тимчасово обмежити маржу для газопостачальників. Очікуваний результат: суттєве зниження тарифів і нівелювання спроб спекулянтів зберегти надприбутки в умовах формування нових європейських правил.

Другий підхід

Це посилення конкуренції на ринку шляхом обов’язкової публікації всіма газопостачальними компаніями свого річного тарифу на газ, як це вже робить «Нафтогаз». Крім того, пропонується, аби газопостачальні компанії почали активно конкурувати за базу споживачів, що призведе до зниження тарифів у межах відкритих торгів. Очікуваний результат: посилення конкуренції та, як наслідок, суттєве зменшення платіжок для українців. Цей підхід пропонує державна компанія «Нафтогаз».

Також в Уряді кажуть, що сформували механізм, який дозволить зменшити ціну на транспортування газу. НКРЕКП терміново починає ретельну перевірку всіх газопостачальників, які на сьогодні мають найвищі тарифи на цю послугу.

Нагадаємо, днями в низці українських міст відбулися тарифні протести проти зростання вартості послуг за газ, електроенергію, воду. Кропивницький також долучився до акції протесту.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама