У Кіровоградській області шахтарі можуть знову вийти на акції протесту

10:03, 13 Січня, 2021
shahtar

Якщо з гірниками у «СхідГЗК» повністю не розрахуються, то працівники підприємства знову готові вийти на акції протесту. 

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

Нагадаємо, лише днями держпідприємство «Східний гірничозбагачувальний комбінат» вивели з простою, що було однією з вимог гірників, які протестували торік в грудні. 

– Структурні підрозділи ДП не працювали з 7 грудня, але і зараз, як повідомляють працівники, члени Незалежної профспілки гірників України немає впевненості у стабільній роботі уранодобувних шахт.

Сьогодні підприємство має 94 млн грн боргу за електроенергію. І хоча за минулий рік вдалося заощадити енергоносіїв на майже 2 млн грн, постачальник електроенергії відмовився подавати струм у 2021-му. З початку року ДП купує електроенергію у постачальника останньої надії, що значно дорожче.

Не виконало своїх зобов’язань перед шахтарями-уранщиками ДП НАЕК «Енергоатом». Замість передбачених додатковою угодою 290 млн грн на початку січня перерахувало ДП «СхідГЗК» лише 82 млн грн, – йдеться в пості. – Повністю відновити виробництво вдасться не раніше кінця цього тижня. Проте, якщо від ДП НАЕК «Енергоатом» до того часу не надійде решта коштів, підприємство не зможе повноцінно працювати.

Крім того, із гірниками й досі повністю не розрахувалися.

– 6 січня люди не отримали очікуваної зарплати за грудень, не до кінця розрахувались з ними за відпускними останніх місяців 2020. Підприємство не має коштів на придбання необхідних техніки, матеріалів та іншого.

Трудовий колектив заявляє, що не миритиметься з безвідповідальним відношенням посадовців, які наче навмисно знищують підприємство.

На п’ятницю, 15 січня заплановані збори трудових колективів «СхідГЗК». Якщо до цього часу з підприємством не будуть проведені всі розрахунки – працівники готові відновити акції протесту, – пише пан Волинець.  

 

Останні новини по темі

Електронний квиток в громадському транспорті Кропивницького: коли це станеться?

validatorTR
Red Gray Steps to Bicycle Safety Infographic

У Кропивницькому синоптики прогнозують до 17 градусів морозу

Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:45, 7 Грудня, 2023

У Кропивницькому в освітньо-культурному просторі “Гончаренко центр” відбудеться безкоштовний ...

17:14, 7 Грудня, 2023

У Кіровоградській обласній раді відзначили День місцевого самоврядування. У заходах в режимі ...

16:56, 7 Грудня, 2023