Суспільство

Електронний квиток в громадському транспорті Кропивницького: коли це станеться?

. 3450

Кілька років Кропивницький вивчає питання запровадження електронного квитка в громадському транспорті. Не сприяла розв'язанню питання і ситуація з пандемією коронавірусу.

validatorTR

Як відомо,  встановлення безготівкової системи оплати в громадському транспорті наразі вважають недоцільною. Варто зазначити, що електронні квитки в громадському транспорті вже діють кілька років в інших українських містах. 

– Валідаторами користуються від 20 до 30% пасажирів. Наприклад, якщо взяти за основу наш комунальний транспорт, де ми перевозимо 24 пасажири, то валідатором користуються 2 людини, – пояснює начальник управління розвитку транспорту та зв'язку міськради Віктора Житник. – А витрати підприємство повинно нести на обслуговування. Це оплата оператору зв’язку, банку. Банк за кожного, хто проїхав вимагає 10%. І немає меншої ціни. Наприклад, з 5 гривень 50 копійок піде на користь банку за те, що він поставив валідатор. Крім того, 500 гривень треба щомісяця платити за оренду валідатора.

Натомість у ПриватБанку, який вже не один рік веде перемовини з міською владою про запровадження в громадському транспорті електронного квитка, і зараз готові до співпраці.

– Ми пропонуємо безліч форм технічної реалізації проєкту, які дозволяють приймати до оплати картки платіжних систем Visa та Mastercard різних банків, безконтактні картки та пристрої, оплату за допомогою Аndroid Рау та Аррlе Рау, а також оплату по QR-коду. Крім того, ми пропонуємо реалізацію електронних проїзних документів, яка ще й істотно скоротить витрати перевізників на друк та утилізацію квитків та проїзних, – каже фахівчиня з комунікацій в регіоні ПриватБанку Анжела Дзінзюра.

За її словами, банк бере на себе всі витрати з реалізації цих проєктів і незначну комісію:

– Якщо йдеться про оплату за проїзд через QR-код – стандартний тариф 5% від суми. Але наш тариф диференційований і може знижуватися до 3% у разі впровадження електронних проїзних. 

Натомість дехто з перевізників вважає, що це дійсно актуальна тема, над якою треба працювати.

– Електронний квиток це досить актуальна тема, на мою думку, – коментує директор приватного підприємства «Олікс» Дмитро Вінницький. – Але це має бути впроваджено по всьому місту. Це має бути єдина система, що дозволить пасажиру робити вибір: чи він хоче сплачувати електронною формою, чи йому все-таки треба розраховуватися готівкою. І над цим треба працювати.

До речі, саме міська рада має видати наказ, аби перевізники, з якими укладені договори, встановили безготівкові системи оплати за проїзд. 

Однак у міськраді наразі кажуть, що до питання впровадження електронного квитка в громадському транспорті знову повернуться, коли закінчиться нелегка ситуація з коронавірусом.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама