Суспільство

На Кіровоградщині знову ініціюють придбання МРТ для обласної дитячої лікарні

. 1641

Наприкінці грудня Аджамська сільська рада ухвалила рішення про звернення до Кіровоградської обласної державної адміністрації та Кіровоградської обласної ради щодо забезпечення та придбання МРТ «Софія» для обласної дитячої лікарні.

tomo

Нагадаємо, у грудні 2018 року питання придбання МРТ для лікарні ініціювала Тетяна Зайченко - мешканка Кропивницького району, у якої померла донька. Дитині не могли зробити процедуру МРТ попри потребу, адже в закладі приладу немає, а транспортувати дитину було неможливо.

Питання придбання томографа виносилось на сесію обласної ради. Протягом трьох днів ініціативній групі вдалося зібрати 2965 підписів. І хоча спочатку депутати проголосували за внесення інформації про покупку томографа у пояснювальну записку бюджету, вже на наступному засіданні вирішили глибше дослідити чи потрібен томограф, заклавши мільйон гривень на відшкодування процедури приватним клінікам.

Як повідомили в Кіровоградському регіональному відділенні Асоціації міст України, поштовхом чергового звернення до обласної влади стала одна з програм циклу «Лікарня майбутнього», де озвучили проблему відсутності в лікарні апаратів МРТ та СКТ для проведення повної діагностики пацієнтів закладу.

Аджамська сільрада звертається до голів територіальних громад та громадських організацій, щоб об’єднатись навколо вирішення питання.

Ми сподіваємось, що спільними зусиллями і підтримці громад - членів АМУ та громадськості, розумінню і реальним крокам обласної влади ми досягнемо, поставленої у 2019 році мети, – каже Тетяна Зайченко, голова Аджамської громади, – У травні 2019 року після розгляду петиції постійна комісія з питань бюджету обласної ради інформувала про намір рекомендувати ОДА внести зміни в головний кошторис Кіровоградщини 2019 року аби забезпечити обласну дитячу лікарню необхідним обладнанням. Нині ж ми знову констатуємо, що обласна лікарня не має МРТ.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама