Суспільство

Кіровоградський обласний госпіталь ветеранів війни з переплатою замовив синтетичний антибіотик «Лінелід»

 Автор: Ірина Маслюкова. 4559

Серед препаратів, що минулоріч активно використовували для лікування хворих на коронавірусну інфекцію COVID-19, є ряд синтетичних антибіотиків з діючою речовиною Linezolid. 

Depositphotos 3453010 s 2019

На українському ринку таких представлено 4: «Лінезолідин», «Лінозелід» і «Лінелід» вітчизняного виробництва, а також індійська «Лінесса».

Цього року запаси цих препаратів активно поповнюються. Зокрема Обласний клінічний госпіталь ветеранів війни Кіровоградської обласної ради 18-го січня прозвітував про придбання 240 контейнерів антибіотика «Лінелід». Медикаменти купували за спеціальною «ковідною процедурою», тобто без проведення конкурентних торгів.

За всю партію товару, виробником якого є українське ТОВ «Юрія-Фарм», медики мають заплатити ТОВ «Медичний центр М.Т.К.» 181,16 тисяч гривень. Таким чином вартість одного контейнера склала 754,85 гривні.

Варто зауважити, у цей же час фірма-підрядник, що входить до бізнес-групи виробника препарату «Юрія-Фарм» Миколи Гуменюка та Наталії Деркач, підписала ще ряд контрактів з українськими лікарнями. Зокрема Переяслав-Хмельницька центральна районна лікарня за той же Лінелід в аналогічному фасуванні заплатила 720 гривень за контейнер. Центральна міська лікарня Піщанської Богоматері, що в місті Ізюм Харківський області, виклала 650 гривень за одиницю, а Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні препарат взагалі коштував  580 грн/контейнер.

За умовами підписання контакту з цінами, за які вдалось домовитись львів’янами, кропивницькі медики могли б зекономити майже 42 тисячі гривень. 

Очолює КНП «Обласний клінічний госпіталь ветеранів війни» Геннадій Сябренко, якого минулоріч було обрано депутатом Кіровоградської обласної ради від політичної партії «Європейська солідарність».

Павло Лісниченко

 

Поширюйте

Коментуйте