Серед препаратів, що минулоріч активно використовували для лікування хворих на коронавірусну інфекцію COVID-19, є ряд синтетичних антибіотиків з діючою речовиною Linezolid.
На українському ринку таких представлено 4: «Лінезолідин», «Лінозелід» і «Лінелід» вітчизняного виробництва, а також індійська «Лінесса».
Цього року запаси цих препаратів активно поповнюються. Зокрема Обласний клінічний госпіталь ветеранів війни Кіровоградської обласної ради 18-го січня прозвітував про придбання 240 контейнерів антибіотика «Лінелід». Медикаменти купували за спеціальною «ковідною процедурою», тобто без проведення конкурентних торгів.
За всю партію товару, виробником якого є українське ТОВ «Юрія-Фарм», медики мають заплатити ТОВ «Медичний центр М.Т.К.» 181,16 тисяч гривень. Таким чином вартість одного контейнера склала 754,85 гривні.
Варто зауважити, у цей же час фірма-підрядник, що входить до бізнес-групи виробника препарату «Юрія-Фарм» Миколи Гуменюка та Наталії Деркач, підписала ще ряд контрактів з українськими лікарнями. Зокрема Переяслав-Хмельницька центральна районна лікарня за той же Лінелід в аналогічному фасуванні заплатила 720 гривень за контейнер. Центральна міська лікарня Піщанської Богоматері, що в місті Ізюм Харківський області, виклала 650 гривень за одиницю, а Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні препарат взагалі коштував 580 грн/контейнер.
За умовами підписання контакту з цінами, за які вдалось домовитись львів’янами, кропивницькі медики могли б зекономити майже 42 тисячі гривень.
Очолює КНП «Обласний клінічний госпіталь ветеранів війни» Геннадій Сябренко, якого минулоріч було обрано депутатом Кіровоградської обласної ради від політичної партії «Європейська солідарність».
Павло Лісниченко
- Ельза Лещенко знову очолила департамент освіти та науки Кіровоградської ОДА (ФОТО)
- В Олександрії кажана врятували від морозу (ФОТО)
Щоб дізнаватись новини першими підписуйтесь на нас у
Поширюйте
Коментуйте