Суспільство

У жителя Новоархангельського району підозрюють ботулізм

 Автор: Ірина Маслюкова. 1842

36-річного чоловіка у середньому стані важкості госпіталізували до Новоархангельської центральної районної лікарні вчора, 19 січня.

grub 2

Як повідомили в пресслужбі Головного управління Держпродспоживслужби області, ботулізм у пацієнта медики запідозрили на підставі клінічної картини, наразі проводяться лабораторні дослідження біоматеріалу від хворого та домашньої концервації, з якою хворий пов’язує захворювання.

Як з’ясувалося, мешканець села Камʼянече Новоархангельського району їв домашню консервацію – мариновані гриби.

Гриби, заготовлені в жовтні 2020 року, чоловік з’їв 12 січня, а вже наступного дня відчув погіршення стану здоров’я.
Коли з’явилися симптоми захворювання – порушення зору, двоїння в очах, закреп, парез кишківника, ослаблена фото реакція, порушення ковтання, сухість в роті, звернувся до лікарів.

Зважаючи на важкість стану хворого, лікарі планують введення чоловіку протиботуліністичної сироватки.

Довідково: Ботулізм – це харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, в яких накопичилися ботулотоксини.
Збудник ботулізму – Clostridium botulinum – широко поширений у природі з постійним місцем існування в ґрунті, утворює спори, надзвичайно стійкі до впливу хімічних і фізичних факторів (витримують кип’ятіння протягом 5 годин і гинуть при 120°С через 30 хвилин). Бактерії містять одну з найсильніших у природі отрут - ботулотоксин. Його смертельна доза для людини становить лише 0,3 мкг.

Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування - м'ясо, риба, гриби, інші овочі. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно/недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. Навіть консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими: ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти.

Також ботулізм може виникнути внаслідок споживання в'яленої чи копченої риби та будь-яких виробів з м'яса (ковбаси, шинки тощо).

 

Поширюйте

Коментуйте