Суспільство

У Кропивницькому планують створити мобільний додаток про бізнес 

. 1215

Цьогоріч у Кропивницькому планують втілити проєкт мобільного додатку про бізнес та працювати над можливістю створити міський фонд підтримки підприємництва.

biznes1 

Про це стало відомо сьогодні під час розгляду проєкту рішення "Про затвердження Програми розвитку малого і середнього підприємництва у Кропивницькому на 2021-2023 роки" комісією з питань економічного розвитку, промисловості, підприємництва, інвестицій та регуляторної політики міськради.

У 2021 році через карантин та локдаун, за словами директорки департаменту з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій міськради міста Ніни Рахуби, обсяг фінансової підтримки в рамках програми обмежений – 222 тис. грн.  З них 100 тис. грн надання підтримки на безповоротній основі підприємцям, які подадуть свої проєкти на конкурс. 

– Міська рада частково надає фінансову підтримку чи 5, чи 10 тисяч в залежності від проєкту, від того скільки було створено робочих місць і так далі, – каже Ніна Рахуба і додає. – 50 тисяч передбачається на відшкодування відсотків за користування банківськими кредитами, які суб’єкт залучає для реалізації інвестиційних проєктів.

В наступні роки планують просити в депутатів збільшити фінансування на програму.  

Також департамент підготував проєкт зі створення мобільного додатку “Кропивницький онлайн”, який подали на міжнародну програму.

– Там буде зосереджена абсолютно вся інформація про те, який є в нас в місті бізнес, які надаються послуги. Щоб в одному місці була зосереджена вся інформація, – розповіла Ніна Рахуба. 

За її словами, результати заявки на програму будуть відомі наприкінці січня-початку лютого. Потрібна на проєкт також 50%-підтримка з бюджету. 

Також цьогоріч в департаменті будуть працювати над створенням проєкту міського фонду підтримки підприємництва. А потім подати на різні конкурси для пошуку джерел фінансування. 

– Можливо за підтримки коштів державного бюджету або програм міжнародної допомоги. Щоб ми самостійно, як орган місцевого самоврядування, виділяли кошти з міського бюджету. І цей фонд напряму давав  підтримку  підприємцям на поворотній або безповоротній основі, – розповіла Ніна Рахуба. 

Члени комісії підтримали проєкт рішення програми. Загалом за програму мають проголосувати депутати на сесії. 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама