Суспільство

Міська комісія не підтримала петицію про визнання вуличних котів співмешканцями Кропивницького

. 2040

Петицію кропивничанина про визнання котів частиною екосистеми міста розглянула комісія міської ради з питань ЖКГ та транспорту 20 січня. Однак петицію не підтримала.

kotu

Петиція була зареєстрована ще торік влітку і набрала 461 голос з 450 необхідних для розгляду міськрадою. Однак комісія ще минулого скликання так і не зібралася, аби розглянути петицію. Відомо, що на засідання раніше запрошували й автора петиції. 

Загалом автор петиції – В’ячеслав Колесніков, у такий спосіб хотів захистити тварин від вилову чи закриванню в підвалах багатоповерхівок.

– Внести відповідні зміни до правил благоустрою, правил утримання будинків та прибудинкової території, зробити відповідні доповнення до повноважень. Відповідальним особам, які в структурах житлово-експлуатаційних підприємств (комунальних, ОСББ) чи організацій всіх форм власності уповноважені забезпечувати дотримання норм експлуатації підвальних, комірних приміщень і горищ, запобігати ненавмисній і навмисній ізоляції там котів (закриванню чи замуровуванню у цих приміщеннях, що унеможливлює вільний вихід тварини з місця переобування). Зобовʼязати обслуговуючі комунальні господарства, ОСББ не створювати навмисних перешкод для виконання котами функції природної дератизації, даючи їм доступ до комірних і підвальних приміщень, – йшлося в петиції.

Як пояснила під час розгляду петиції начальниця управління ЖКГ міськради Тетяна Савченко, аби задовольнити вимоги петиції треба надати дозвіл на вільний доступ до всіх підвальних приміщень багатоповерхівок.

– Але в нас є ряд законодавчих актів, якими регулюється питання саме використання підвальних приміщень. Є правила утримання житлового фонду, в якому прописано те, що потрібен захист підвалів від проникнення тварин: гризунів, кішок, собак, – каже Тетяна Савченко. – У правилах благоустрою міста також прописано, що забороняється утримувати домашніх тварин на прибудинкових територіях, багатоквартирних будинках, гуртожитках, коридорах, сходових клітинах багатоповерхівок, підвалах, горищах.

Крім того, за її словами, є період підготовки до опалювального сезону, коли утеплюються підвальні приміщення, аби, наприклад, не замерзли водопроводи.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама