Суспільство

На Кіровоградщині планують вакцинувати від COVID-19 найперше 7 тисяч населення

. 3329

В області планують найперше вакцинувати від коронавірусу близько 7 тисяч людей з визначеного переліку груп ризику: медпрацівники, люди поважного віку, соцпрацівники, військові.

grippa b

Про це під час брифінгу сьогодні повідомив директор департаменту охорони здоров'я Кіровоградської обласної державної адміністрації Олег Рибальченко.

Загалом в області є близько 15 тисяч населення з груп ризику.

З них уже близько 7 тисяч осіб дали згоду на вакцинацію, – зазначив Олег Рибальченко.

Тобто приблизно стільки тисяч доз має і отримати регіон. Однак розподіляти вакцини в регіони буде Міністерство охорони здоров'я.

В області планується 10 мобільних бригад, які будуть доставляти вакцину по області.

Вакцинація буде відбуватися в організованих пунктах вакцинації у всіх Центрах первинної медико-санітарної допомоги (їх 26) та амбулаторіях, поліклініках області.

За словами пана Рибальченка, також створять в регіоні онлайн-мапу з пунктами щеплення.

Наступний етап вакцинації - коли кожен сімейний лікар буде пропонувати вакцинуватися своїм пацієнтам. Це буде окреме оголошення для всіх охочих. Вакцинація добровільна.

Протягом 2021-2022 років має бути щеплено 50% населення області, без врахування дітей до 16 років.

За національним планом вакцинація від коронавірусу має розпочатися в лютому. Відомо, що в країні попередньо планується надходження двох вакцин: Sinovac (китайська) та Pfizer (американо-німецька) в рамках COVAX.

За словами пана Рибальченка, про протипоказання вакцинації будуть говорити детальніше, коли в області вже з'являться перші партії вакцин.

Як відомо щеплюватимуть двома дозами з певним часовим проміжком (через 2-3 тижні).

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама