Суспільство

У Кропивницькому за три роки не реалізували 19 проєктів громадського бюджету

. 1506

Сьогодні відбулося перше засідання оновленої координаційної ради з питань громадського бюджету міста Кропивницького. На ньому розглянули можливості реалізації не втілених за минулі роки проєктів громадського бюджету. 

proekty

За інформацією директорки департаменту з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій міськради Ніни Рахуби, протягом 2018-2020 року не реалізували 19 проєктів на понад 10 млн грн. Зокрема, у 2018 році не реалізували 4 проєкти, у 2019 році – 1 проєкт, у 2020 році – 14 проєктів.

За словами пані Рахуби, не реалізували проєкти через різні причини. Однак основна причина нереалізованих проєктів торік – ситуація з коронавірусом.

– Фінансові ресурси бюджету були направлені на заходи з протидії поширення коронавірусу, – зауважила Ніна Рахуба. 

До речі, за інформацією управління капітального будівництва деякі з проєктів виросли у вартості, ніж заявлялись на початку. Наприклад, будівництво амфітеатру на селищі Новому (зріс з 1 млн грн до 1,5 млн грн). Будівництво глядацьких трибун – проєкт зріс до 6 млн грн, тоді як подавався на 150 тис. грн. 

Створення багатофункціонального  громадського простору для відпочинку та  спілкування "Зелений театр" (вул. Бєляєва, 1) виключили з проєкту громадського бюджету, тому що він не пройшов технічну експертизу. Наступного засідання координаційної ради ще мають повернутися до розгляду цього проєкту.  

Проєкт облаштування в місті сучасної велосипедної доріжки “Велокроп” (вартість 1,5 млн грн) також мають розглянути на наступному засіданні.  

Був у проєктах громадського бюджету і реконструкція Набережної майже на 1 млн грн. Однак проєкт реконструкції Набережної потребує значно більших фінансів – 184 млн грн, як прозвучало під час засідання. Попередньо проєкт громадського бюджету мали об’єднати з проєктом міськради. Однак сума непосильна навіть міському бюджету. Тому ймовірно шукатимуть кошти ДФРР чи інвесторів. 

В результаті обговорення проєкт реконструкції Набережної виключили з переліку нереалізованих проєктів громадського бюджету у зв’язку з неможливістю його профінансувати з міського бюджету, адже вартість проєкту перевищує граничну суму передбачену на проєкт коштом громадського бюджету. А також проголосували за можливість реалізувати проєкт реконструкції Набережної коштом міської ради у співфінансуванні з різних джерел. Нагадаємо, у 2021 році в міському бюджеті виділили 1,7 млн грн на виготовлення проєктно-кошторисної документації з реконструкції набережної Інгулу від вулиці Михайлівської до вулиці Вокзальної.

Будівництво скверу «Жадівський» (сума зросла з 1,5 млн грн до майже 8 грн млн), тому його також виключили з переліку нереалізованих проєктів громадського бюджету з можливістю реалізувати проєкт коштом міського бюджету протягом 2021-2022 років. 

У 2021 році пропонують реалізовувати такі проєкти громадського бюджету в рамках профільних управлінь міськради: “Територія рівних можливостей”, “Допоможи дитині побачити світ”, дитячо-спортивний комплекс “Квіти життя”, сучасний дитячий майданчик на провулку Кропивницького. 

У бюджеті на 2021 рік передбачені 5 млн грн на реалізацію проєктів громадського бюджету. 

Натомість у 2022 році пропонують реалізувати проєкти 2020 року на майже 1,7 млн грн. Тобто на проєкти 2022 року буде сума менше 5 млн грн.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама