Суспільство

«Монотипія духу» - 2021: у Кропивницькому відбувся концерт на честь героїв Крут (ФОТО,ВІДЕО)

 Автор: Анастасія Дзюбак. 3092

У суботу, 30 січня, у волонтерському просторі «Krop:hub Кропивницький» відбувся концерт – відродження фестивалю «Монотипія духу», який  регулярно від 2004 по 2013 рік збирав шанувальників музики у нашому місті.

Monot1

Від початку фестиваль «Монотипія духу або легенда про студентське військо» був приурочений подіям під Крутами. Першим концертом у 2004 році місцеві пластуни хотіли привернути увагу до яскравої сторінки історії та постаті нашого земляка Володимира Шульгина, який загинув при обороні станції. Тоді серед заявлених цілей було перейменування вулиці Калініна на честь Шульгіна та встановлення меморіальної дошки. Нині все це реалізовано.

Monot9

- Ніхто не думав, що цей концерт авторської пісні переросте у щорічний фестиваль, на які протягом багатьох років приїжджатимуть музиканти з різних куточків України, - говорить Надія Михайлова, ініціатор відновлення фестивалю.

Проте після кількарічної перерви альтернативна школа КрОК вирішила провести виховний захід для учнів і, об`єднавшись з молоддю з організації «Пласт», організували невеличкий концерт в приміщенні Krop:hub.

Monot2

Monot5Monot7

- Це був досить камерний концерт на якому учні школи КрОК читали поезію, присвячену крутянцям, пластуни вшанували пам`ять свого загиблого на війні з Росією пластового товариша Миколи Гордійчука(«Гриза»), лідера гурту «Своєрідне» з Кам’янця – Подільського, заспівали пластових пісень, - говорить Надія Михайлова.

Цьогоріч у «Монотипії духу» взяли участь: Андрій Шульга, проєкт «Компот» та «Партизан-Бенд», які виконали як відомі, так і доволі нові пісні. (За посиланням можна переглянути стрім з концерту)

Monot6Monot4Monot3

Щоб пам'ять про захід залишилась у гостей і після концерту, кожен присутній отримав пам’ятну листівку, виготовлену за підтримку Мирослави Чорної та студії реклами і дизайну «Aridan»

Організатори заходу заявили про намір відновлення великого проєкту «Монотипія духу» вже наступного року.

monn1

 Фото: Настя Дзюбак, Оля Тарасенко

Поширюйте

Коментуйте