Суспільство

Книга про поета-більшовика не отримає літературну премію Маланюка?

. 1300

 Книжка Івана Задої "Сонечку мого життя...", яка цього року мала б отримати обласну літературну премію Євгена Маланюка у номінації літературознавство, не отримає нагороду. Рішення конкурсної комісії призупинив голова Кіровоградської обласної ради.

knyha

У той час як конкурсна комісія визнала текст переможцем, громадські активісти обурились змістом. Тепер остаточне рішення приймуть після отримання експертного висновку.

Про що книга?

Книга про Сергія Тасіна поета і прозаїка з Олександрії, який у 1919 році пішов служити білогвардійцям, але приховав цей факт в автобіографії.

Цю книгу на здобуття літературної премії імені Євгена Маланюка запропонувала Кіровоградська обласна організація національної спілки письменників України в особі Василя Бондаря.

Що не так з текстом?

Свою позицію проти присудження книзі Івана Задої премії на сторінках "Української літературної газети" висловив історик Юрій Митрофаненко.

На його думку не логічно присуджувати премію імені поета-уенерівця (у 1919 році Маланюк опинився в складі армії УНР в "трикутнику смерті" між білими, червоними і поляками) тексту такої тематики.

"Однією з форм увічнення та популяризації пам’яті Євгена Маланюка було заснування літературної премії його імені. Щороку премія відзначається скандальними перипетіями. Чому? Частина членів журі вважають, що тільки висока художня форма – це основний критерій для книжки-переможця. Але відповідно до Положення премії тільки цього критерію недостатньо, бо твори мають ще й відповідати положенню про «утвердження гуманістичних ідеалів, національної ідеї, патріотизму, високих духовних цінностей, збагачення історичної спадщини народу та становлення української державності».

Інакше існує ризик, що номінантом може стати талановита високохудожня, але антиукраїнська за змістом книга, наприклад, написана в дусі Олеся Бузини", - пише Митрофаненко.

Він має зауваження і до тексту дослідження, і до постаті самого героя книги.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама