Суспільство

Україна прощається із Сергієм Проскурнею

. 1365

1 лютого пішов із життя режисер Сергій Проскурня. Сергій Проскурня був режисером культових фестивалів "Червона рута", "Вивих" та багатьох інших. Кропивничанам він знайомий як режисер мистецького фестивалю "Кропивницький".

 

43731885534 6b101ada24 k

Фото з сайту vomne.net

Письменник Сергій Жадан написав у Фейсбуці як востаннє бачився з режисером:

"Востаннє ми з ним бачились у грудні, в Кропивницькому, на фестивалі, який він режисував. Публіки не було, проте він придумав цікавий формат стріму - музиканти виступали не просто в онлайн-безодню, а спілкувалися з живими людьми, які й замовляли ті чи інші композиції. Але Сергієві цього було мало.
Наш фестиваль має соціальну складову, - сказав він поважно зранку, зустрівши нас під готелем, - тому зараз ми їдемо в притулок для тварин, будете робити собачу буду.
В притулку ми знайшли молоток, електродриль і стару тумбочку.
Давайте розламаємо тумбочку, - запропонував я.
Всі погодились. Тумбочку ми розвалили. На цьому креативні ідеї закінчились. Буда не будувалась. Сергій відверто засумував, подумав і сказав:
Давайте зробимо так. У нас насправді є запасна буда. Ми її зараз привеземо, сфотографуємо вас коло неї, а потім, колись, пізніше, в майбутньому, можливо, ви збудуєте свою.
Привезли буду. В неї можна було загнати "Запорожець".
Послухай, - говорю йому, - навіть твої довірливі глядачі не повірять, що ми змогли таке збудувати. Давай уже краще з тумбочки.
На фото ми стоїмо коло щойнозбудованої буди, святкуємо входини. Сергій стоїть збоку - замерзлий, але задоволений: все таки соціальна складова.
Спочивай із миром, Режисере"

145652888 3600177430030499 9182211639037560462 o

Фото з офіційної сторінки Сергія Жадана у Фейсбуці

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама