Суспільство

Туристичний центр та музей: що планують зробити з районною бібліотекою в Олександрії

. 1378

Олександрійську районну бібліотеку імені Дмитра Чижевського ліквідують, а на її базі планують реалізувати інший проєкт. Наразі розглянули можливість створення музею та інформаційно-туристичного центру. 

kultura

Про це йдеться на сайті Олександрійської міської ради. 

Згідно з законодавством у рамках адміністративно-територіальної реформи з 1 січня районна державна адміністрація розпочала процес ліквідації бібліотеки. Тому наразі актуальним залишається питання роботи та фінансування Олександрійської районної бібліотеки ім. Дмитра Чижевського з бюджету олександрійської громади. 

2 лютого відбулася зустріч з представниками районної бібліотеки з метою вирішення подальших перспектив роботи цієї бібліотеки, збереження будівлі, книжкового фонду та працевлаштування бібліотекарів.

– Проаналізувавши бібліотечну систему міста стало зрозуміло, що книгозбірень для обслуговування потреб населення Олександрії достатньо. Тому обговорювалася можливість переформатування бібліотеки в музей Дмитра Чижевського та створення на її базі інформаційно-туристичного центру, – йдеться в повідомленні.

Книжковий фонд передадуть до міського обмінно-резервного фонду і в подальшому його розподілять між філіями Центральної бібліотечної системи міста. Усі працівники книгозбірні можуть бути працевлаштовані в міських бібліотеках та інших закладах культури.

– Якщо для міста більш актуальним буде майданчик для живого спілкування у галузі туризму та культурі, то логічно розробити і вкласти кошти в перспективні проєкти. Ми проаналізуємо запропоновані ідеї й на наступній зустрічі дамо ґрунтовну оцінку тим проєктам, які можуть бути створені на базі бібліотеки ім. Дмитра Чижевського, – зауважила заступниця міського голови Ірина Чемерис.

Нагадаємо, у зв’язку з адмінтериторіальною реформою на свій баланс громади перебирають районні заклади соцсфери, зокрема, культури. Наприклад, наразі вирішують, що буде з Маловисківським районним будинком культури?

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама