Суспільство

Лікарка з Кропивницького загинула на пожежі у Запорізькій лікарні: спогади друзів

 Автор: Ірина Маслюкова. 12903

26-річна Ольга Гліва лікарка родом з Кропивницького загинула під час пожежі у Запорізькій інфекційній лікарні.

 

126045655 2973072156127680 8098916413425850719 o

За інформацією Запорізької облдержадміністрації, пожежа в обласній інфекційній лікарні, яка приймала хворих на COVID-19, сталась 3 лютого в 23.25. Загинули 4 людини: лікарка-анестезіолог та троє пацієнтів, ще двоє медичних працівників отримали опіки та отруєння продуктами горіння. За попередніми даними, пожежа виникла через загоряння медичного обладнання.

Ольга Гліва випускниця школи №33 у Кропивницькому. З відзнакою закінчила Запорізький державний медичний університет, навчалася в інтернатурі, яку закінчила у 2020 році.

Найкраща подруга загиблої Катерина Ейхман розповіла «Громадському», що Ольга цьогоріч закінчила інтернатуру та за направленням пішла працювати в інфекційну лікарню. Вона працювала в реанімації саме з хворими на коронавірус.

«Працювала добре, дуже переживала за свою роботу. Постійно казала, що така робота не для неї, бо це дуже тяжко. Вона дуже важко завжди переживала, якщо хтось помирав із пацієнтів, їй важко було спілкуватися з родичами. Але вона дуже горіла цим. Навіть у вихідні вона все одно так чи інакше приходила на роботу допомогти, подивитися чи ще щось. Коли їй там вдавалося зробити щось, чого в принципі лікар її категорії не має робити, вона дуже раділа цьому. Це була її справа», — розповіла Катерина.

За словами подруги, Ольга не скаржилася на несправності. Сама дівчина з Кропивницького, але після навчання у Запоріжжі там і залишилась. Мати дівчини також працювала у медичній сфері, а батько — механік.

«Сім'я у неї класна. Я знайома з її батьками, дуже добрі люди. У них є ще син старший, і Оля молодша донька. Ледь не сенсом життя була», — сказала Катерина.

Близький друг Ольги лікар-невролог Іван Дарій розповів, що востаннє бачився з подругою 2 лютого, і нічого не віщувало трагедії.

«Було дуже тепло. Ми багато сміялися. Ми знайомі приблизно 8 років, це моя близька подруга. Вона тільки почала очунювати, оскільки навантаження у лікарні були нереальні... Вона з захопленням розповідала, як зробила складну маніпуляцію пацієнту, у якого було ускладнення», — сказав Іван.

Він розповів, що дівчина перехворіла на COVID-19, відразу після одужання повернулася на роботу, а потім знов захворіла — у неї була пневмонія. Ольга могла працювати декілька днів підряд, залишатися після роботи, оскільки пацієнтів було багато.

Поза роботою, за словами Івана, лікарка любила читати прозу та поезію, гуляти природою, займатися фотографією, а також знала декілька іноземних мов. «Вона надзвичайно любила життя, насолоджувалася кожним днем і хвилиною», — каже Іван.

«Оля мріяла працювати у медицині. Вона сподівалася, що настане час, коли держава гідно буде ставитися до медиків. Ми багато про це спілкувалися», — сказав друг Ольги.

 

Поширюйте

Коментуйте