Суспільство

Відключили від централізованого теплопостачання: куди звертатися за допомогою?

 Автор: Валерія Жовтун. 2109

Держпродспоживслужба в Кіровоградській області розповідає, куди споживачі можуть звернутися, якщо їх неправомірно відключили від системи централізованого теплопостачання.

opalennja

За інформацією управління Держпродспоживслужби, до них регулярно надходять звернення з реалізації права на відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води у містах області. Частина скарг стосується діяльності «Світловодськпобуту» та ситуації з наданням міськвиконкомом дозволів на відключення від централізованого опалення.

На що треба звернути увагу споживачам?

Під час перевірок фахівці управління захисту споживачів Держпродспоживслужби в Кіровоградській області фіксують порушення, які допускають органи місцевого самоврядування та виконавці комунальної послуги з теплопостачання.

Як пояснюють фахівці, орган місцевого самоврядування своїм рішенням створює та затверджує склад постійної комісії для розгляду питань про відключення споживачів від систем централізованого опалення. Рішення Комісії оформлюються протоколом та оприлюднюються на офіційному вебсайті органу місцевого самоврядування.

Також орган місцевого самоврядування розглядає заяву про відключення за наявності затвердженої схеми теплопостачання відповідного насаленого пункту, а комісія приймає рішення про відключення будівлі та типу системи опалення, яку можна встановити з урахуванням технічних можливостей наявних мереж газопостачання, водопостачання та електропостачання населеного пункту чи окремого кварталу (мікрорайону).

За інформацією СП ТОВ «Світловодськпобут», торік у Світловодську відключилось від системи централізованого теплопостачання 8 багатоповерхівок.

Відключення власників квартир та нежитлових приміщень багатоквартирних будинків від централізованого опалення можливе лише за умови, якщо на день набрання чинності Законом України «Про житлово-комунальні послуги» (01.05.2019) не менше половини квартир та нежитлових приміщень цього будинку відключені від централізованого опалення. Інформація про перелік таких будинків розміщується на офіційних вебсайтах органів місцевого самоврядування, виконавців відповідних комунальних послуг. Органи місцевого самоврядування зобов’язані дотримуватись порядку та надавати дозволи і приймати рішення на від’єднання лише для розміщених на вебсайтах переліків будинків.

Затвердження підприємствами-виконавцями комунальної послуги з централізованого опалення власних порядків відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води є порушенням чинного законодавства про житлово-комунальні послуги.

Куди звертатися за допомогою?

З початку 2021 року фахівці управління захисту споживачів Держпродспоживслужби області вже перевірили 7 суб’єктів господарювання у сфері надання комунальних послуг. У ході перевірок в 4 випадках встановили порушення прав споживачів, про що склали відповідні акти та надали приписи для усунення порушень. 

Для отримання консультацій, допомоги в оформленні заяв відповідно до встановлених вимог законодавства споживачі можуть звертатися за тел.: (0522) 32 14 58; м. Кропивницький, вул. Тараса Карпи, 84, каб. 410; inspekcia@ukr.net

 

Поширюйте

Коментуйте