Суспільство

Уранові шахти Кіровоградщини знову можуть припинити роботу – голова профспілки гірників

 Автор: Валерія Жовтун. 1806

Працівники трьох шахт Кіровоградщини шахти «Інгульська», «Смолінська» та «Новокостянтинівська» держпідприємства «Схід ГЗК» знову на межі протесту.

shahtar

Про це повідомив на своїй фейсбук-сторінці нардеп, голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

– Через невиконання фінансових зобов’язань з боку ДП «НАЕК «Енергоатом», структурні підрозділи «Схід ГЗК»: шахти «Інгульська», «Смолінська» та «Новокостянтинівська» – знову опинилися на межі зупинки. Уранодобувне підприємство майже рік змушене працювати в умовах постійної затримки з виплати заробітної плати, відсутності першочергових засобів для організації безпечного та ефективного виробничого процесу, – йдеться в пості. – Працівники «Схід ГЗК», актив Незалежної профспілки гірників України підприємства готові вдатися до протестів у разі, якщо ДП «НАЕК «Енергоатом» не виконає своїх зобов’язань – не розрахується з підприємством до 6 лютого 2021 року.

Гірники анонсують безстрокову акцію протесту біля будівлі «Енергоатому» в столиці у вівторок, 9 лютого. Акція протесту триватиме доти, доки НАЕК не виконає своїх зобов’язань перед ДП «Схід ГЗК».

Також за словами пана Волинця, працівники держпідприємства «Схід ГЗК» звернулись до уряду, президента з вимогою захистити вітчизняне урановидобування.

– На законному рівні закріпити 100% забезпечення потреби вітчизняних атомних електростанцій сировиною видобутою в Україні єдиним ДП «Схід ГЗК» – написали вони у зверненні,пише Михайло Волинець. 

Нагадаємо, торік у грудні зупинили роботу на Смолінській, Новокостянтинівській, Інгульській шахтах. Тривали акції протесту – гірники перекривали траси. Серед вимог вивести підприємство «Схід ГЗК» з простою та розрахуватися із заборгованістю зарплат. Частину вимог шахтарів виконали. Однак цьогоріч у січні гірники «Схід ГЗК» почати говорити, що знову готові вийти на акції протесту, якщо з ними повністю не розрахуються. 

 

Поширюйте

Коментуйте