Суспільство

Люстровані керівники податкової поновились на посадах і хочуть мільйон (ОНОВЛЕНО)

 Автор: Анастасія Дзюбак. 3263

Екскерівники Міндоходів у Кіровоградській області, яких звільнили через люстрацію, поновились на посадах і претендують на відшкодування майже мільйону гривень за роки «вимушеного прогулу».

Depositphotos 75484901 s 2019

Умовне фото

На своїй посаді поновились колишня заступниця начальника Головного управління Державної податкової служби у Кіровоградській області Тетяна Соколенко. Рішення суду щодо неї оприлюднили 16 грудня 2020 року.

За рішенням суду з Державної фіскальної служби України на користь Соколенко стягнуть, грошове забезпечення за весь час вимушеного прогулу за період з 24 березня 2015 року по 5 листопада 2020 року в сумі 471 194, 85 грн.

Державна фіскальна служба (правонаступник ДФС) подала апеляцію, але там технічні помилки у підготовці документів, тому апеляцію не розглянули. 

Нагадаємо, у 2014 Тетяна Соколенко працювала на посаді в.о.начальника ГУ Міндоходів у Кіровоградській області, після чого очолила КП "Теплоенергетик". Із її приходом на підприємство у неї виникла низка скандалів із працівниками. Зокрема  скаржились на погані умови праці, затримки зарплатні, масові скорочення та некомпетентність керівниці. Також низка проблем була і з якістю теплопостачання і водозабезпечення. 20 червня 2017 Соколенко подала заяву на звільнення з «Теплоенергетика», а в листопаді 2017 стала заступницею керівника «Кіровоградгазу».

ОНОВЛЕНО! Додали коментар пані Соколенко.

– Закон про люстрацію – це політика. А я до політики ніколи не мала ніякого відношення. Посади держслужбовця, на яких працювала з 2004 по 2015 рік – теж не політичні. І попавши під дію закону лише через те, що займала певну посаду, держава взамін не запропонувала ні альтернативи, ні можливості працювати в інших сферах, в тому числі на державній службі. Звільнення залишило мене та мою сім’ю, у мене двоє дітей – тоді найменшому було 5 років, без засобів на життя, – прокоментувала Тетяна Соколенко. – Тому я, як багато інших держслужбовців, звернулася до суду про захист своїх прав на працю, що передбачені Конституцією. Також захистити право, що регламентується статтею 62 Конституції України: “Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях”.

Так, з часом, після перебування на обліку в центрі служби зайнятості, я працювала на ТЕЦ. Те, що мені довелося керувати ТЕЦ в період реформування і оптимізації підприємства – була необхідність, і незадоволеність людей – це нормальний робочий процес. Уже в той час ТЕЦ працювала на половину потужності. І утримування штату на той момент за кошти міського бюджету – платників податків, обходилося дуже дорого і було невиправданим. У такій ситуації будь-який керівник ніколи не буде хорошим для тих, хто підпадає під скорочення. Крім того, підприємство перейшло в моє курування із заблокованими рахунками, з боргами перед НАК “Нафтогаз”, з відсутністю матеріальної бази для реагування на аварійні ситуації, із 25 мільйонами гривень в банку, який збанкрутував у 2015-му. Завдяки новій команді, яка зайшла на той час, меру та депутатському корпусу, вдалося утримати підприємство, запустити й пройти не один опалювальний сезон.

4 січня 2021 рішенням суду на посаді першого заступника начальника Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області з 17.03.2015 року поновився Сергій Колотуха. За шість років «вимушеного прогулу» ДФС заплатить йому 490670,20 грн, якщо протягом 30 днів не подасть апеляцію.

 

 

Поширюйте

Коментуйте