Суспільство

Як успішно проводити онлайн-заходи: досвід молодіжних центрів трьох областей

. 1957

 

Молодіжні центри з Кіровоградської, Дніпропетровської і Чернігівської областей перейшли в онлайн і поділилися секретами успішних медіаактивностей проекту «МедаРеВізія».

 

online

 

Кіровоградська область

Керівниця гуртка «Медіа-світ» Гімназії імені Т. Шевченка обласного центру Лілія Осташко розповіла, що їй вдалося організувати й провести кількаденний онлайн-марафон «Святофест» на платформі Інстаграм. Різноманітні майстер-класи від учителів та запрошених спікерів допомогли зібрати на благодійність 25 тисяч гривень, а Інстаграм був продемонстрований не тільки як розважальна платформа, але й як платформа для громадських активностей.

“Через Instagram можна просувати будь-що, тому гуртків і шкіл це теж стосується, адже діти – це найактивніша інстаграм аудиторія. Всі підпишуться, перепостять, особливо якщо там буде щось цікаве, можливо, від учителів. Де учні можуть побачити вчителів з іншого, якогось нестандартного боку,” – Лілія Осташко, керівниця гуртка «Медіа-світ».

 

Чернігівська область

Директорка Ніжинського міського молодіжного центру Анжела Тимченко, поділилася досвідом, як з приходом карантину очолюваному нею центру вдалось перейти на роботу в онлайн-формат. Так, великою популярністю користуються відео онлайн-майстерні ONLYCRAFT, регулярно виходять програми-інтерв’ю з представниками громади «Відверта кава Начисто» та огляди «Автостопом по книжках» тощо. А одна з вихованок центру організувала фестиваль творчості дисидентського руху, де одним зі спікерів був відомий журналіст Вахтанг Кіпіані.

“Творчості в нас точно не бракує. Зібралася команда однодумців, які більше працюють не так за зарплатню, а скільки за ідею. Які готові пожертвувати свій вільний час, присвячувати себе максимально цій діяльності. Ми не зупиняємося на них форматах, які придумали. Хлопці, дівчата шукають нові ідеї,” – Анжела Тимченко, директорка Ніжинського міського молодіжного центру.

Як розповів Володимир Онищук, очільник Молодіжного центру «КУБ» з Корюківки «родзинкою» їхніх медіаактивностей є, можна сказати, горизонтальне та вертикальне мережування. Горизонтальне – бо запрошують сусідні громади для Zoom-посиденьок, де не тільки діляться досвідом, але й проводять ігри, вікторини, конкурси. Вертикальне – бо до роботи центру активно долучається і, як їх називає сам пан Володимир, «старша молодь». І от у такому єднанні молоді всіх років і відбувається робота «Кубу» громади Корюківки.

“Ми ж працюємо не тільки на тих, кому 14-16 років. У нас є старша молодь, ми їх так називаємо. Це люди 60-70-річні. Вони в нас дуже активні жіночки, чоловіки: і на Говерлу піднімаються і на бананах по морю їздять і на велосипедах катаються. Тому ми намагаємося задовольнити різні категорії саме молоді, яка є в нашій громаді і в кожній громаді України,” – Володмимир Онищук, очільник «Молодіжного центру «Куб».

Дніпропетровська область

Представниця Молодіжного центру «Смарт» Ірина Нежива (Слобожанська ОТГ, Дніпропетровщина) розповіла, що в їхньому центрі регулярно проводять тренінги з медіаграмотності, до яких можна долучитися й онлайн. Також , окрім усього іншого, що на базі центру працює справжня креативна медіастудія, де молодь має змогу проявити себе і як ведучі програм, і як оператори, і як монтажери. «Фірмовими» проектами «Смарту» стали PATRIK TV, програми-інтервю «Люди громади» та «Міжкультурний діалог».

“Ми дуже довго обговорюємо, як так хитро підійти, щоб молодь і навички якісь отримала і притому розважилася. Мабуть, це найскладніше, якщо говорити про мене. Ми всі себе прокачуємо. Тобто немає такого, що ми чогось навчились і зупинилися на цьому. Ми час від часу вчимося відкриваємо для себе, якісь нові програми чи платформи,” – Ірина Нежива, фахівчиня Молодіжного центру «Смарт».

Серія онлайн-зустрічей «Самі собі медіа» є складовою частиною проєкту «МедіаРеВізія» (організатори – ГО «Агенція сталого розвитку «Хмарочос» та кафедра журналістики Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені В. Винниченка, проєкт «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», що виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольств США та Великої Британії, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією Української преси).

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама