Суспільство

Східний гірничо-збагачувальний комбінат прозвітував про багатомільйонні збитки

. 1864

За два роки державне підприємство "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" відзвітувало про сотні мільйонів збитків. При цьому адміністративні витрати на підприємстві лише зростають.

 shahtar

Про це повідомляє “Економічна правда” з посиланням на експертну організацію StateWatch.

За три квартали 2020 року держкомпанія з видобутку урану відзвітувала про чисті збитки на суму 356,9 млн грн.

За результатами повного 2019 року Східний ГЗК відзвітував про 680,2 млн грн збитків. У той час як 2018 рік завершений з чистим прибутком у розмірі 49,2 млн грн. 

– Відповідно державне підприємство за три квартали минулого року отримало валовий збиток у сумі 167 млн гривень. Так як чистий дохід від реалізації продукції Східного ГЗК склав 1,793 мільярди гривень, а собівартість продукції – 1,960 мільярди, – йдеться у повідомленні.

– Через фінансові негаразди на державному підприємстві зменшується кількість працівників.  За підсумками III кварталу 2020 року середня кількість працевлаштованих осіб на Східному ГЗК склала 4931 осіб, це на 358 осіб менше за аналогічний період 2019 року, – додали в StateWatch.

При цьому, середньомісячні витрати оплату праці працівників склали 16,5 тис. грн, на адміністративно-управлінський персонал – 30,9 тис. грн, тоді як на директора підприємства – 103 тис. грн.

Натомість у 2019 році середньомісячні витрати на директора сягнули позначки у 250,3 тис. грн. 

Попри скорочення персоналу, адміністративні витрати на підприємстві навпаки зросли. І за третій квартал склали 22,3 млн грн, що на 2,9 мільйона більше від планових.  

– Власний економічний спад на Східному ГЗК пов’язують з іншою державною компанією "Енергоатом". На підприємстві повідомили, що станом на 1 вересня 2020 року заборгованість НАЕК "Енергоатом" за договором постачання уранового концентрату склала 609 млн грн, – пише StateWatch. 

Нагадаємо, торік у грудні на Східному ГЗК відбувся вимушений простій через фінансову кризу. Гірники в Кіровоградській області в рамках акції перекривали траси. На початку січня підприємство оголосило про відновлення роботи

Наразі ж у гірників чергові протестні настрої через можливе призначення в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка міністром. Йдеться про аудіозапис розмови нібито пана Вітренка з представниками у Схід ГЗК, де він не розуміє навіщо країні українське урановидобування, якщо можна за кредитні кошти купувати уран в Канаді. При цьому робітникам держпідприємства радить їхати в Польщу на заробітки. 

– Входимо в новий тиждень з протестними настроями шахтарів – уранщиків та жителів двох регіонів.

5000 працівників держпідприємства «Схід ГЗК», жителі Дніпропетровської та Кіровоградської областей, які працюють на підприємстві, які розуміють, що робота уранових шахт щомісячно живить бюджети їх міст та селищ – всі чекають рішення монобільшості.

Чи винесе моновлада кандидатуру Юрія Вітренка втретє? Чи розпишеться монобільшість під словами кандидата на посаду міністра енергетики про недоцільність роботи «Схід ГЗК» та українського урановидобування, під його порадою українцям їхати працювати за кордон?

Дзвонять лідери Незалежної профспілки гірників України, дзвонять шахтарі та бюджетники – люди налаштовані їхати з протестами до урядового кварталу столиці,написав на своїй фейсбук-сторінці голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама