Суспільство

У Кропивницькому проаналізували розрахунки перевізників: містян запрошують обговорити підвищення тарифів

 Автор: Ірина Маслюкова. 4552

Громадська організація «Територія успіху» проаналізувала розрахунки перевізників, за якими має зрости вартість проїзду у Кропивницькому.

 15676489 1809859322621514 1075972631668426231 o

Нагадаємо, на сайті міськради з’явився проєкт рішення про підвищення вартості проїзду у громадському транспорті Кропивницького. Так вартість разового проїзду одного пасажира на маршрутках коштуватиме 7 грн, замість 5 грн.

За словами Інги Дуднік, виконавчої директорки громадської організації, вони проаналізували інформацію надану приватними перевізниками щодо розрахунку вартості тарифу. Для аналізу використали дані, які подавались перевізниками у 2017 та 2020 роках.

Проаналізували дані 7 перевізників – 22 маршрутів.

Основні показники на які спираються перевізники при обрахунку собівартості проїзду: кількість автомобілів на маршруті, кількість водіїв, кількість рейсів, довжина маршруту, години та дні обслуговування, пасажиропотік, витрати на паливно-мастильні матеріали та запасні частини.

За словами Інги Дуднік, виявили, що кількість водіїв, яка вкладається у собівартість перевезень, фізично не може забезпечити перевезення пасажирів щодня протягом року. За маршрутом мають їздити мінімум 13, максимум 17,5 годин.

Водію треба дістатись до гаражу, взяти машину, пройти медогляд, технічний огляд машини. Так само водій має вечері здати авто. Набагато більше водій працює ніж 17,5 годин, – каже Інга Дуднік.

Наприклад, по маршруту №11 передбачено 10 машин і 12 водіїв. А перевізники зазначають, що у водія 8- годинний робочий день.

Виходить, що один водій має працювати одночасно на двох машинах без вихідних і відпустки. Така ж ситуація по маршруту № 4 – 16 машин і 26 водіїв.

За її словами, схеми руху маршрутів не оприлюднені. Їх немає у відкритому доступі.

При дослідженні взяли за порівняльну базу дані сайту Eway. Знайшли невідповідності.

У 2017 році довжина маршруту №4 була 22,7 км, у 2020 році 25,5 км. Наче 2,8 км не дуже багато. Але, якщо врахувати, що це на цілий рік, то це дає плюс 107,5 тисяч кілометрів. Кілометраж є базовим для розрахунку всіх витрат, – додала вона.

Загалом рейси № 11, 126, 115, 4, 134, 274 змінили довжини маршрутів протягом останніх двох років. Жодні дані не співпадають з даними Eway.

Зазначають, що жодної реальної інформації щодо пасажиропотоку, витрат на паливо-мастильні матеріали та інші витрати не збирається. Як правило, перевізники знаходяться на спрощеній системі оподаткування. Тому мають право не вести первинний облік витрат. Жодним чином пасажиропотік та кількість транспорту на маршруті не фіксується. При розрахунках не враховано графік роботи водіїв, запланована кількість водіїв не здатна забезпечити заплановану кількість рейсів, роботу транспорту з 6 до 22 години.

Громадська організація запрошує небайдужих кропивничан 26 лютого о 9:00 в 426 кабінет міської ради, де відбудуться громадські обговорення підвищення тарифів на перевезення.

До 26 лютого планують передати розрахунки по кожному маршруту міській раді Кропивницького.
Щодо перевізників назвали наступні висновки:

  • всі подані дані є розрахунковими;
  • є розбіжності між даними за 2017 та 2020 роки;
  • кількість водіїв, яка вкладається у собівартість перевезень, фізично не може забезпечити послуги з перевезень щодня протягом року;
  • відслідкувати та проаналізувати адміністративні витрати неможливо;
  • некоректно вказана довжина маршрутів.

У собівартості перевезень питома вага підвищення мінімальної зарплати на одного пасажира складає приблизно 1 грн, але приблизно на 1,10 грн зменшились витрати палива на одного пасажира.

Нагадаємо, останній раз змінювали вартість проїзду у маршрутках влітку 2018 року до 5 грн.

Як повідомляли раніше, перевізники зазначали, що отримали збитки через карантин: тобто через обмеження перевезення кількості пасажирів, визначені постановою Кабінету Міністрів України.

Читайте також: «5 питань до якості перевезень у маршрутках Кропивницького, які ставлять пасажири»

Фото з фейсбук-сторінки ПП "Олікс"

Поширюйте

Коментуйте