Суспільство

За місяць на Кіровоградщині тричі офіційно поскаржились на порушення мовного закону

 Автор: Валерія Жовтун. 1634

За місяць дії мовного закону надійшли 647 скарг про порушення мовного законодавства, зокрема, у сфері обслуговування. З них три повідомлення – з Кіровоградщини.

ukr copy

Про це йдеться на сайті Уповноваженого із захисту державної мови.

Найбільше повідомлень, звернень та скарг надійшли з Києва та Київської області (284).

Із Львівської області надійшло 58 звернень, які стосуються переважно порушень в інших регіонах (про порушення у Львівській області – 3), Харківської – 43, Одеської – 27, Дніпропетровської – 16, Запорізької – 7, Вінницької – 9, Полтавської – 16, Луганської – 7, Миколаївської – 6, Волинської – 5, Донецької – 4, Тернопільської – 6, Сумської, Чернівецької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Закарпатської, Хмельницької та Херсонської – по 3 звернення, із Рівненської, Чернігівської, Черкаської областей – по 2.

Переважна більшість (299) звернень стосується відсутності української версії вебсайтів про надання послуг та сайтів інтернет-магазинів, частина сайтів за замовчуванням має недержавну мову. 139 громадян поскаржилися на порушення своїх прав у сфері обслуговування. Збільшилася кількість звернень про порушення мовного законодавства в органах місцевого самоврядування. 

– Станом на 16 лютого, не накладено жодного штрафу та не зафіксовано жодного злісного порушника, – йдеться в повідомленні, адже виконали всі вимоги про усунення порушень мовного законодавства. 

Нагадаємо, юристи розповіли про штрафи за обслуговування недержавною мовою.

 

Поширюйте

Коментуйте