Суспільство

Мегапрапор на валах у Кропивницькому: до Мінкульту звернуться по всі необхідні дозволи

. 1509

19 лютого Олег Кокуленко, представник ГО «Бойове братерство», виступив на сесії обласної ради із проханням зробити все можливе або найвищий у місті прапор до 30 річниці Незалежності України встановили на Фортечних Валах.

prapor

Нагадаємо, раніше з’явилась інформація, що великий флагшток з прапором планують встановити цього року за ініціативою Президента до 23 серпня. Прапор вирішили встановити в Ковалівському парку одночасно провівши реконструкцію парку за спів фінансування обласного і міського бюджету.

Проте, на місці де хочуть встановити прапор стоїть імпровізований пам’ятник загиблим спецпризначенцям, де згодом представники громадських організацій хотіли б бачити саме той пам’ятник проте оновлений.

«Цим державним прапором хочуть прибрати пам’ятник нашим спецпризначенцям?», - каже Олег Кокуленко.

« Прапор це символ. Він завжди встановлений на найвищій точці», - каже Олександр Мацайтіс, і нагадує як бійці 3 полку підняли прапор над найвищою точкою Донецького аеропорту.

Хоча представники влади вирішили шукати місце для прапору спільно з громадою, згодом до пропозиції атовців встановити прапор на найвищій точці в місті – Фортечних валах - не прислухались, нібито через те, що встановлювати прапор там не можливо, адже вали є пам’яткою архітектури. Проте насправді заборони немає, кажуть волонтери.

«Нам казали, що на Фортечних валах не можна встановити прапор, бо Міністерство культури не дасть дозвіл на таке встановлення. Ініціативна група їздила в Київ, у нас була зустріч в управлінні охорони культурної спадщини. Їх висновок: державний прапор не може спотворити культурну пам’ятку», - говорить Кокуленко.

Голова Кіровоградської ОДА повідомив, що 25 лютого планує зустрітись з Міністром культури аби остаточно вирішити це питання, і сказав, що йому теж найбільше імпонує спорудження прапору на валах.

«Виготовлення проектно-кошторисної документації буде виключно тоді, коли буде погодження громадськості», - пояснив заступник голови обласної ради Сергій Коваленко.

Для того, щоб представники ветеранських організацій були впевненими, депутати внесли поправки до попереднього рішення, і зазначили як місце встановлення Фортечні Вали.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама