Суспільство

60 тисяч штрафу наклали на директора кропивницької школи, де масово отруїлися учні

. 2249

Сьогодні в Держпродспоживслужбі області назвали результати епідрозслідування масового отруєння учнів школи №8 у Кропивницькому. Зокрема, на кого наклали штрафи.

 ditulikarhja

Озвучив результати епідрозслідування під час пресконференції начальник головний державний інспектор в Кіровоградській області Ігор Бойчук.

Наприкінці січня понад 70 дітей не вийшли на навчання. Скарги: погане самопочуття, нудота,  висока температура, загальна слабкість.

За медичною допомогою звернулися 12 дітей, з них двоє лікувались на стаціонарі, решта – амбулаторно, вдома. Сімом дітям підтвердили інфекційні захворювання, зокрема, у чотирьох учнів вони викликані стафілококом. Стафілокок знайшли і в кухаря

Результати дослідження: у сирих курячих яйцях виявили сальмонелу, у готових стравах виявили бактерії кишкової палички; у змивах зі столів, тарілок, ножів, посуду також знайшли бактерію кишкової палички та стафілокок.

– Можна стверджувати, що фактором передачі збудника інфекції дітям стали готові страви та столовий посуд. Способи передачі інфекції – харчовий та контактно-побутовий. Додатковим фактором поширення інфекції стали: порушення технологічних процесів виробництва, обробки й приготування яєць, а також – правил і норм санітарно-гігієнічного та дезінфекційного режиму на харчоблоці, – зазначив Ігор Бойчук.

З 8 лютого учні 1-4 класів вийшли на навчання, відновлена робота харчоблоку, усі порушення усунуті.

За виявлені порушення в харчоблоці притягнуті до відповідальності – штрафу – заступник директора школи, медсестра з дієтичного харчування. Загальна сума штрафу на двох 850 грн. 

На директора школу склали протокол за порушення у сфері безпечності харчових продуктів. Штраф 60 тис. грн. 

Також у Держпродспоживслужбі дослідили походження яєць, які виявили в школі. Загалом вилучили та заборонили використання партії яєць (2773 штук). Виробник з Черкаської області. Постачальник ТОВ “Мавік-К”. Під час перевірки встановили, що фальсифікувалися документи на продукцію. В результаті склади інспектори два протоколи: штрафи на 30 тис. грн і 90 тис. грн. Також знайшли посередника “Констант 2017” з Кропивницького на якого склали припис з усунення порушень. Також з’ясувалося, що частина яєць з Кропивницького району – "Кіровський" ПАТ "Агрохолдинг Авангард" інспекторам не вдалося потрапити на підприємство з перевіркою. Ще буде розгляд справи. Штрафна санкція 60 тис. грн. 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама