У Кропивницькому вшанували героїв Небесної сотні – учасників Революції Гідності, які загинули, захищаючи суверенітет та державну цілісність України.
Вшанувати героїв сьогодні, 20 лютого, прийшли близько 100 кропивничан. Серед учасників сьогоднішньої акції – чимало активних учасників Революції Гідності. На площі названій на честь Героїв Майдану, вони запалили лампадки та виклали з них: «Небесна Сотня».
Також поклали квіти під символічний пам'ятний знак полеглим майданівцям.
Єпископ Кропивницький та Голованівський ПЦУ Марк та настоятель храму Петра і Павла священник Іван Шубин відслужили панахиду за загиблими.
- Сьогодні ми згадуємо найбільш трагічний період "Революції Гідності", який тоді називали "Кривавим четвергом". Саме в той день було найбільше загиблих. Це день, коли представники влади, які мали обов'язок захищати свій народ, турбуватися про нього, вирішили знищувати тих, хто бореться і захищає свободу народу. Щоб залишитись при владі, узурпувавши її, поневоливши народ.
Щороку ми вшановуємо ці події з єдиним наміром: закарбувати в пам'яті, як імена тих, хто загинув, так і саму подію – повстання народу проти узурпаторів влади, боротьби за свою гідність, свої свободи. І пам'ятати про ці події - це найменше, що ми можемо зробити. Тут стоїть питання: як ця подія - Революція Гідності, загиблі воїни Небесної Сотні вплинули на наше життя, на нашу свідомість, наше світосприйняття? Чи зачепили вони наше серце, чи спонукав нас їхній подвиг до якісних змін? Бажання жити, творити, змінюватись самим і змінювати нашу державу до кращого?
Тому, коли ми молимось сьогодні, ми намагаємось віднайти співпережиття цим подіям, цього горя, яке зазнали рідні, близькі й батьки тих хто загинув, співпережиття тим людям і приєднання до тих людей, які борються за свободи, за гідність людську, які захищають свої права і хочуть, щоб в країні була справедливість, чесні, чисті, прозорі правила для всіх і можливість реалізувати себе. Сьогодні ми віддаємо шану тим, хто своє бажання свободи засвідчив ціною свого життя. Це страшна і велика ціна. І це назавжди має закарбуватись нам у пам'яті: свободу легко втратити, але її дуже важко віднайти, захистити, відстояти" - сказав єпископ Марк.
Присутні вшанували всіх загиблих хвилиною мовчання.
По завершенню заходу в приміщенні Krop:HUB відбувся перегляд документальної стрічки "ЧМІЛЬ", присвяченої хліборобу Віктору Чміленку з Бобринецького району, який загинув на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року.
- У Кропивницькому 14-річна дівчина впала з недобудови і загинула
- У Приютівській громаді на озері встановили будинки-годівниці для лебедів (ФОТО)
Щоб дізнаватись новини першими підписуйтесь на нас у
Поширюйте
Коментуйте