Суспільство

Понад півсотні активістів вийшли в підтримку Стерненка у Кропивницькому (ФОТО, ВІДЕО)

 Автор: Анастасія Дзюбак. 2628

У Кропивницькому відбулась акція в підтримку громадського активіста Сергія Стерненка, якого засудили до 7 років і 3-х місяців ув’язнення з конфіскацією частини майна.

Stern2

Організували місцеву акцію «Рух опору капітуляції». На площі Героїв Майдану зібрались близько 70 громадян, які прийшли висловити незгоду з рішенням Приморського районного суду міста Одеси, який визнав Стерненка винним у справі про викрадення депутата Одеської облради, незаконному зберіганні зброї та розбійному нападі.

- Це системна річ і переслідування активістів триває багато років. Стерненка можна підтримувати або ні, але зараз він є уособленням боротьби з «кривосуддям». Ми не хочемо бути наступними і не хочемо, щоб нас ув’язнювали та переслідували за те, що ми є активістами, відстоюємо певні позиції і цінності. Я вважаю, що Венидиктова, Татаров і Аваков мають піти. І це напевно ключові тези сьогоднішньої акції, - сказала у коментарі «Гречці» активістка Анна Волохова.

Stern1

Разом з Сергієм засудили ще одного активіста Руслана Демчука, по ньому суд ухвалив аналогічне рішення.

- Я вважаю Сергія (Стерненка, - авт.) патріотом України. І те що арештовують людей за вигаданими звинуваченнями, вважаю наступом на українців, на людей, які відстоюють український простір. Такі люди невигідні і незручні, тож думаю, що цей суд – показова розправа, - вважає Олександр Ратушняк, громадський активіст.

Stern3

Аналогічні акції в підтримку громадських активістів відбулись у більшості обласних центрів України.

Нагадаємо, Сергій Стерненко – громадський активіст, відеоблогер. Вирок, який сьогодні ухвалив суд, стосується справи про викрадення й катування керівника одеського відділення проросійської політичної партії "Родіна" Сергія Щербича у квітні 2015 року. Також йому закидають розбій та незаконне зберігання зброї, яку, за словами самого активіста, він добровільно здав поліції. Власне через «розбій і зброю» активісти опинились за ґратами.

Сергій Стерненко також фігурує у справі про умисне вбивство Івана Кузнецова. Стерненко ж стверджує, що це був самозахист.
На той час був лідером одеського осередку громадської організації «Правий сектор». Стерненко натомість відкидає всі звинувачення на свою адресу, а справу називає сфабрикованою.

Stern4

 

Поширюйте

Коментуйте