Суспільство

У Кропивницькому поліцейським презентували чат-бота з протидії мові ненависті 

 Автор: Валерія Жовтун. 1271

Громадська організація «Турбота», що розробила чат-бот «161», провела навчання в Кропивницькому для патрульних поліцейських. Чат-бот допомагає розібратися у тому, що таке мова ненависті і як діяти у випадку злочину на ґрунті ненависті.

4atbot

Чому назва «161»? 

Річ у тім, що в Україні відсутнє ефективне законодавство про злочини на ґрунті ненависті, а стаття 161 Кримінального кодексу – про порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками, – застосовується досить рідко.

Чат-бот допоможе всім охочим, у тому числі поліцейським, розібратися з тим, що таке злочини на ґрунті ненависті, як їх фіксувати, як захистити себе і краще розбиратися у темі. 

Представниця громадської організації Ольга Гріднєва провела навчання для патрульних поліцейських Кропивницького. Зокрема, розбиралися, що таке «мова ворожнечі», «стигматизація», «толерантність» та «протидія дискримінації».

foto1

«Проєкт спрямований на профілактику злочинів, причиною яких стала нетерпимість до певних груп суспільства, злочинів на ґрунті ненависті», – розповідає керівниця проєктного департаменту громадської організації «Турбота» Ольга Гріднєва.

Як знайти чат-бота?

Чат-бот діє на основі месенджера у Фейсбуці. Кожен може перейти за посиланням – https://m.me/118802556580998  – натиснути кнопку «Почати» і поспілкуватися з чат-ботом.

 

Поширюйте

Коментуйте