Суспільство

У Кропивницькому відбувся вечір пам’яті полеглих захисників України (ФОТО)

. 2029

В останній день зими у Кропивницькому вшанували військовослужбовців, які полягли, захищаючи територіальну цілісність та суверенітет України.

geroy6

На Алеї Слави, що на фортечних валах, відбувся молебень за всіма тими, хто загинув взимку протягом 2014-2021 років. Вже традиційно, згадав у молитві всіх оборонців України єпископ Кропивницький та Голованівський ПЦУ Марк. Довкола портретів героїв зібрались чимало кропивничан. Серед них відомі волонтери і громадські діячі, ветерани війни на сході, рідні та близькі полеглих воїнів, яких згадали поіменно. Загалом їх 44:

1. Безкровний Олег Миколайович;
2. Бондар Олександр Вікторович;
3. Бузейніков Сергій Миколайович;
4. Бутенко Микола Валерійович;
5. Бутусов Юрій Юрійович;
6. Владов Ігор Анатолійович;
7. Гайда Ярослав Михайлович;
8. Гаспарян Ігіт Сагателович;
9. Гбур Ігор Миколайович;
10. Глушко Олександр Олександрович;
11. Гришин Ігор Анатолійович;
12. Жук Олег Олегович;
13. Ільїн Андрій Миколайович;
14. Іскандаров Віталій Нуралійович;
15. Коновалов Сергій Миколайович;
16. Косєєв Сергій Вікторович;
17. Костюк Віталій Володимирович;
18. Кравченко Павло Станіславович;
19. Куроп’ятник Віктор Миколайович;
20. Кучер Валерій Анатолійович;
21. Лашкул Віталій Леонідович;
22. Лісіцин Василь Анатолійович;
23. Лимарь Олександр Миколайович;
24. Лисенко Олексій Сергійович;
25. Лупаїна Олександр Григорович;
26. Музика Артур Сергійович;
27. Олефіренко Юрій Борисович;
28. Павлюк Ярослав Ярославович;
29. Побережець Роман Борисович;
30. Пойда Артем Володимирович;
31. Покрищенко Микола Миколайович;
32. СтепанокВолодимир Іванович;
33. Сурженко Сергій Іванович;
34. Сухін Віктор Вікторович;
35. Танський Вадим Юрійович;
36. Тельнов Євгеній Львович;
37. Тигнян Володимир Олександрович;
38. Токар Юрій Миколайович;
39. Трубін Сергій Сергійович;
40. Чередник Максим Вікторович;
41. Федитник Віталій Валерійович;
42. Харті Вадим Миколайович;
43. Шверненко Євгеній Валерійович;
44. Яковенко Іван Вікторович.

Окрім жителів міста та району, на пам’ятний захід приїхали рідні героїв зі Знам'янки, Петрового, Помічної, Олександрії, Новгородки.

geroy2

Після офіційної частини вечір продовжився в Krop:hub – Кропивницький. Окрім спілкування, присутні переглянули відео, послухали пісні Володимира Івасюка у виконанні студентка Львівської політехніки бандуристки Аліни Гетьман та виступи інших виконавців. ГО «Єдина родина Кропивниччини» представила експозицію пересувної виставки «Блокпост пам’яті».

Рідні героїв, які приїхали з районів, отримали від організаторів пам'ятки для учасників протидії збройній агресії Російської Федерації проти України: права, обов’язки та гарантії соціального захисту, а також - пам'ятні монети «День пам'яті полеглих захисників України».

geroy5geroy4

«Концентрація невимовного болю, суму, теплих, живих спогадів... І Концентрація Сили, - написала у соціальній мережі Фейсбук Інна Колпак, керівник ГО «Серця матерів Кіровоградщини». - День пам'яті за тими, хто загинув в цій клятій війні взимку... Кіровоградська область - 44 родини стали родинами зимових небесних Новітніх Героїв...

Була поряд... і намагалася черговий раз зрозуміти - 21 сторіччя... Тимофійчик підріс, майже зростом з бабусю, кожного ранку в школі стає проти фото мами і співає Гімн, у Родині Валерія Кучер - дві принцеси залишились вже і без мами. Тато загинув 15.02.15 року, мама в 20 році пішла – війна.

І діти України, народженні на щастя, стають Новітніми небесними Героями. Довічна наша Варта.

21 сторіччя. Війна. Новітні технології, але стародавні геополітичні мотиви...
Такі зустрічі мають бути заради майбутнього!!!»

geroy3

«Для мам, що втратили своїх синів на цій війні, немає Дня пам'яті, для них кожен прожитий день сповнений болем, сумом, скорботою і самотою. Ми можемо співчувати їм, обіймати, тримати за руку, але до кінця відчути той біль не зможемо ніколи. Єдине, що ми можемо - пам' ятати, розповідати про ті подвиги, які ціною власного життя здійснили зовсім юні вояки, у яких страшенних муках вони покидали цей світ, і робити усе, аби перемогти російських покидьків та виграти цю кляту війну.

Пам' ятайте і шануйте Героїв! Забути - значить зрадити», - написала на своїй сторінці у Фейсбуці волонтерка громадської організації «Громадська варта»Вікторія Касьянова.

geroy7

У такому форматі захід проводився вперше. Його організатори ГО «Єдина родина Кропивниччини», Центр допомоги ветеранам АТО та Krop:hub – Кропивницький планують проводити аналогічні дні пам’яті щоквартально.

geroy1

«За прикладом інших обласних організацій родин загиблих, ми вирішили в останню неділю тижня кварталу також вшановували загиблих і померлих учасників та ветеранів АТО, сьогодні вшановували тих, хто загинув і помер зимою, - говорить Олена Степанок, керівник ГО «Єдина родина Кропивниччини», дружина Володимира Степанка, заступника командира 42-го окремого мотопіхотного батальйону 57-ї окремої мотопіхотної бригади(Загинув під час виконання бойового завдання під Дебальцевим 26 січня 2015 року). - Окрім вшанування, це ще й зустрічі та спілкування членів родин загиблих, ветеранів та волонтерів області».

 ФОТО: Інни КОЛПАК, Олени СТЕПАНОК, Вікторії КАСЬЯНОВОЇ, Ірини КАБАНОВОЇ

Поширюйте

Коментуйте


Реклама