Суспільство

У Кропивницькому з’являться 10 контейнерів-бункерів для великогабаритного сміття (ФОТО)

 Автор: Ірина Маслюкова. 2776

1-2 березня у Кропивницькому встановлять 10 контейнерів-бункерів для великогабаритних відходів.

eco1

У рамках пілотного проєкту компанія «Екостайл» розпочинає процес збору великогабаритних відходів. Для цього у десяти точках міста встановлять контейнери- бункери, об’ємом 8 кубометрів.

Контейнери для великогабаритних відходів:

  • Каміння, цемент, гіпс, штукатурка, покрівельна черепиця
  • Ґрунт, глина, пісок
  • Плитка облицювальна і тротуарна
  • Дерево після будівництва, тирса.
  • Меблі частинами

Як повідомила директорка ТОВ «Екостайл» Олена Домбровська, мета проєкту – зменшити кількість стихійних сміттєзвалищ великогабаритних відходів на контейнерних майданчиках міста, призначених лише для твердих побутових відходів.

Контейнери взяли в оренду на пів року. За результатами пілотного проєкту вирішуватимуть, продовжувати оренду чи ні.  Обслуговування десяти контейнерів у місяць коштує 120 тисяч гривень, за це платить компанія. Тариф через це поки змінювати не будуть.

За словами директорки компанії, такі контейнери є у Дніпропетровську, Запоріжжі, Києві, Одесі.

Проєкт буде приреченим, якщо люди викидатимуть у контейнери-бункери листя, гілки чи побутові відходи, адже логістика передбачає вивезення таких контейнерів не більше двох, в окремих точках трьох разів на місяць. Це складний процес, який вимагає чіткого дотримання правил. Якщо листя чи побутові відходи лежатимуть у бункері два чи три тижні, особливо влітку, – це буде порушенням санітарних норм, і ми змушені будемо відмовитися від подальшого впровадження проєкту, – говорить Олена Домбровська

eco7

Якщо проєкт буде успішним, надалі встановлюватимуть контейнери-бункери і на інших заасфальтованих майданчиках.

eco10

 eco6

eco3

eco4

eco5

eco8

 

 

Поширюйте

Коментуйте