Суспільство

У Смолінській громаді звільнився головний лікар: мадзаклад залишиться без фінансування?

. 1509

Спеціалізована медико-санітарна частина Смолінської громади знову може залишитись без фінансування Нацслужби здоров’я України. Звільнився головний лікар.

 medreform

Нагадаємо, у грудні 2020 року аби врятувати стаціонарне відділення Смолінської медико-санітарної частини, депутати перерозподілили кошти з освіти на медицину. Медзаклад позбавили фінансування НСЗУ через відсутність ще одного лікаря-анестезіолога, адже за вимогами Нацслужби у лікарні їх має бути двоє. Лише так можна отримувати фінансування на стаціонарне відділення.

Як повідомили на сторінці Смолінської селищної ради, з початком 2021 року, не маючи впевненості в тому, що буде укомплектована друга посада анестезіолога та відновлено фінансування стаціонару, відповідно до вимог Закону сесією селищної ради затвердили структуру КНП «СМСЧ» без стаціонарного відділення.

Згодом, адміністрації медзакладу вдалося укомплектувати штат другою посадою анестезіолога та відновити фінансування стаціонарного відділення Смолінської лікарні.

Так Смолінська селищна рада має відмінити попередньо прийняту структуру без стаціонарного відділення та затвердити нову структуру, як хотіли мешканці – щоб була поліклініка і стаціонар. Також виділили кошти на придбання двох квартир для двох молодих лікарів.

Конфлікт стався на зібранні перед приміщенням медзакладу 26 лютого. 

–  Деякі громадські активісти продовжили наклепницькі, образливі звинувачення у Фейсбуці, безпідставно звинувачуючи головного лікаря в крадіжках та інших негараздах. Дбаючи про свою репутацію 1 березня 2021 року директор КНП «СМСЧ» Смолінської селищної ради Фролов О.С. написав заяву на звільнення та ініціював аудит діяльності закладу, інвентаризацію майна, до якої попросив залучити двох депутатів Смолінської селищної ради, а також будь-кого з бажаючих, – йдеться в повідомленні.

У селищній раді стверджують, що по відпрацюванню головним лікарем Фроловим двох тижнів згідно до трудового законодавства, не знайдуть сертифікованого керівника, який пройшов навчання та має право заміщувати цю посаду.

Відсутність головного лікаря «за основним» місцем роботи, не дасть змоги підписати договір з НСЗУ по двох пакетах – стаціонарній та поліклінічній медичній допомозі. Іншими словами, державне фінансування закладу припиниться з певного часу, – повідомили в раді.

Крім того, зважаючи на звинувачення на адресу головного лікаря, заявив про бажання звільнитися один з двох анестезіологів, в цьому його підтримали ще декілька лікарів.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама