Суспільство

«Ледь зводять кінці з кінцями»: зареєстрували законопроєкт про підтримку уранових шахт

 Автор: Ірина Маслюкова. 1591

У парламенті зареєстрували законопроєкт щодо державної підтримки ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат».

 

157111721 797744917501420 5215284752646352346 n

Як повідомив на своїй фейсбук-сторінці голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, проєкт закону під номером 5201 напрацювали спільно з шахтарями – уранщиками.

Серед ініціаторів законопроєкту нардет з Кіровоградщини Юрій Кузбит. Наразі на сайті Верховної ради детальної інформації щодо законопроєкту немає.

Підприємство, що забезпечує роботою 5300 українців, другий рік ледь зводить кінці з кінцями. Через нестачу коштів з початку 2021 року підприємство працює в умовах постійної затримки заробітної плати та не має змоги повноцінно забезпечувати безпеку технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, забезпечення засобами колективного та індивідуального захисту тощо, – написав Михайло Волинець.

За його словами, у 2019 році для ДП «СхідГЗК» Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг встановила ціни на урановий концентрат нижчі за можливу собівартість.

ДП «НАЕК «Енергоатом» систематично заборговує «Схід ГЗК» за постачання уранового оксидного концентрату.

Через це наприкінці 2020 року шахти вже простоювали, а шахтарі-уранщики проводили акції протесту в урядовому кварталі столиці, перекривали дороги на Кіровоградщині.

Нагадаємо, в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко підняв питання про те, що нерентабельні шахти треба закривати.

 

Поширюйте

Коментуйте