Суспільство

У Кропивницькому відкрили фотопроєкт присвячений мамам загиблих військових (ФОТО)

 Автор: Ірина Маслюкова. 1597

9 березня в Музеї мистецтв відкрили фотопроєкт «Сильні духом. Мами».

 

DSC 0898

Як повідомили організатори, героїні фотопроєкту – дванадцять мам із різних куточків України, які втратили синів на війні, але знайшли сили жити далі. Стали підтримкою та прикладом для інших, займають активну громадянську позицію.

Вже понад 6 тисяч людей у нашій державі отримали статус «член родини загиблого військовослужбовця», серед них чисельна категорія – матері.

Фотопроєкт організували щоб вшанувати членів родин загиблих, привернути увагу громадськості до проблем їхньої психологічної та духовної реабілітації та з метою вшанування пам’яті загиблих Героїв.

Серед учасниць фотопроєкту Вікторія Яремчук з Добровеличківки. Її син — молодший сержант Олександр Яремчук був спецпризначенцем. 24 серпня 2014 року, виконуючи бойові завдання поблизу Савур-Могили, зник безвісті.

Для матері - це вже сьомий рік пошуків, болю, відчаю та надії. Останні слова сина пані Вікторія пам’ятає добре: «Мамо, я трішки зайнятий. Звільнюся і зателефоную...». Вона вірить, що настане той день, коли знову побачить свого Сашка на порозі рідного дому. Він обійме її, заспокоїть і тихенько промовить: «Матусю, я живий, я повернувся!»…

DSC 0831

Пані Вікторія спеціаліст фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ГУНП в Кіровоградській області, громадська активістка: член координаційної ради об’єднання рідних безвісти зниклих «Надія»; член ГО «Єдина родина Кропивниччини». У 2019 році нагороджена Пам’ятною медаллю «Матері Божої Неустанної Помочі» від предстоятеля Української греко-католицької церкви та Нагрудним знаком «Знак пошани» від Міністерства оборони України.

Автор ідеї проєкту — Наталія Дубчак, мати загиблого молодшого сержанта Олександра Єрошенка.

Авторка фото Мирослава Марциненко.

Фотовиставку «Сильні духом. Мами» ініціював Департамент військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ у рамках проєкту духовно-психологічної опіки, підтримки та реабілітації родин загиблих військовослужбовців, а також за підтримки Всеукраїнської громадської організації «Ветеранське братерство».

DSC 0862

DSC 0950

DSC 0101

 

Поширюйте

Коментуйте