Суспільство

4 ідеї для бізнес-прориву у Кропивницькому: поради від експертів

 Автор: Анастасія Дзюбак. 1329

Офіс ефективного регулювання BRDO сформував комплекс рекомендацій для Кіровоградської області щоб покращити бізнес-клімат в регіоні. Поради розробили на основі результатів рейтингу Regional Doing Business — 2020, де Кіровоградщина посіла 15-те місце.

Depositphotos 42289701 s 2019

Пришвидшити реєстрацію бізнесу

Зокрема, Кропивницький отримав порівняно низькі бали в компоненті «Започаткування бізнесу» через зазначений респондентами тривалий час реєстрації юридичної особи – близько 8 днів.

Основною причиною є часті зупинки розгляду документів, які подаються на реєстрацію, та часті суб'єктивні відмови у реєстрації.

Щоб це виправити, відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців управління у сфері державної реєстрації департаменту міської ради Кропивницького має переглянути процедури відмови в реєстрації за формальними ознаками.

Пришвидшити і здешевити видачу дозволів на будівництво

За словами Вадима Загарія,керівника проектів BRDO, середні бали порівняно з іншими областями Кропивницький отримав за компонентом «Одержання дозволу на будівництво».

У середньому 104 дні потребує проходження всіх необхідних процедур. Найбільше часу займає отримання технічних умов та обмежень – у місті на це витрачається близько 28 днів.

Також негативно відобразився на рейтингу показник критерію «Витрати офіційних коштів» — максимальна сума офіційно витрачених коштів, заявлена респондентами, склала 7000 грн.

Таким чином, місцевим органам влади потрібно пришвидшити процедури з видачі містобудівних умов та обмежень, одночасно знизивши вартість реалізації послуг. Крім цього, необхідно усунути корупційні фактори, які, зі слів респондентів, подекуди трапляються під час отримання дозволу на будівництво.

Пришвидшити отримання дозволів на земельну ділянку

Область отримала низькі бали за критерієм «Час на отримання необхідних дозволів та документів» у компоненті «Оформлення земельної ділянки», який складає 92 дні у середньому.

Процес розробки та погодження документації із землеустрою, а також реєстрація ділянки у земельному кадастрі займає 36 днів.

Це можна виправити, організувавши роз’яснювальну роботу з представниками місцевого Держгеокадастру. Крім того, необхідно прискорити ухвалення міською радою рішень про передачу земельної ділянки в оренду.

Покращити електронні сервіси

За компонентом «Електронні сервіси» Кропивницький отримав низькі бали та ділить 17-19 місце з Вінницькою та Одеською областями.

Рекомендація місцевій владі — забезпечити електронну подачу документів для проходження процедури/послуги та отримання результату щодо:

  • дозволу на спеціальне водокористування;
  • дозволу на розміщення зовнішньої реклами;
  • дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні;
  • дозволу на порушення об’єкту благоустрою;
  • отримання викопіювання топографічної карти масштабу 1:500 з відображенням інженерних мереж;
  • декларації про утворення відходів;
  • дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки; видачі містобудівних умов та обмежень.

Нагадаємо, у Україні вже є приклади громад, які ефективно впроваджують цифрові рішення.

Також респонденти відзначили проблеми доступу до інформації про порядок проходження процедури/надання послуги, яка має супроводжуватись переліком документів, адресою та процедурою подання. Інформація розміщена в Інтернеті на різних веб-сайтах і не в повному обсязі. Рекомендація місцевій раді — необхідно консолідувати інформацію про електронні сервіси на єдиному веб-порталі.

Зазначимо, рейтинг здійснювався на підставі опитування українських підприємців згідно з адаптованою методологією Doing Business Світового банку. Основою для оцінювання стали кількість контактів із представниками дозвільних органів – «візити»; кількість календарних днів, що витрачаються на отримання дозвільних документів – «час»; та витрати підприємців – «гроші».

 Regional Doing Business 2020 6 1024x575

Поширюйте

Коментуйте