Суспільство

Скандинавські фахівці приїдуть досліджувати Веселівське родовище з радіоактивними відходами 

 Автор: Валерія Жовтун. 1825

Незабаром в Кропивницький мають приїхати скандинавські партнери, щоб дослідити «Веселівське родовище» та питання його дезактивації.

radioactuvniVidhodu

Про це йдеться на сайті Кропивницької міськради. 

Партнерами Кропивницького у розв'язання цього питання виступають провідні спеціалісти Швеції, Норвегії, фахівці Державного агентства України з управління зоною відчуження, Державної інспекції ядерного регулювання України, ТОВ «АФ Україна».

Так на 2021 рік заплановано шість основних завдань, як зробити родовище радіологічно безпечним. Його поточний стан не відповідає жодним стандартам безпеки для зберігання та захоронення радіоактивних відходів. 

– Ми йдемо чітко за планом, два завдання вже активно реалізовуються – триває збір інформації та попередня оцінка ризиків, – повідомив представник AFRY Group (Швеція) Родольфо Авіла.

Загалом проєкт реабілітації родовища розрахований на два роки.

– Нам дуже важливо реалізувати цей проєкт, ми повинні дістати ці 224 небезпечних контейнери з землі і перезаховати їх, – наголосив заступник міського голови Олександр Мосін. – Місто прагне оздоровити цю ділянку, щоб потім мати змогу використовувати її для будівництва.

Нагадаємо, торік в Кропивницькому відбулася перша міжнародна онлайн нарада з питання реабілітації майданчика захоронення відходів.

Поширюйте

Коментуйте