Кіровоград: відбулися зміни в адмініструванні звітів про доходи

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1031

З 1 жовтня 2013 року відбулися зміни в адмініструванні єдиного соціального внеску, з якими ознайомили під час сьогоднішньої прес-конференції у Головному управлінні Міндоходів у Кіровоградській області представники управління.
Згідно зі змінами звітність подається до територіальних органів Міндоходів. Частина звіту передається на перевірку Пенсійному Фонду, після чого особа, що подавала звіт, отримає два документи - довідку, що Міндоходів отримало звіт та довідку, що Пенсійний фонд перевірив звіт на правильність оформлення.

"Саме для платника, страхувальника, роботодавця, фізичної особи суттєвих змін не відбулося. І форма звітності, і строки подання звітності - усе залишилося так як і було. Єдине відбулося розмежування в адмініструванні єдиного внеску: кошти фактично перейшли до Міністерства доходів і зборів платників, але реєстр застрахованих осіб, персоніфікований облік щодо заробітної плати стажу залишився за органами фонду. Персоніфікована звітність направляється до Пенсійного Фонду, перевіряється органами ПФ і повідомляється тому, хто подав звітність про правильність її оформлення. Органи ПФ як вели раніше, так і продовжують вести реєстр застрахованих осіб, на підставі якого здійснюються усі соціальні виплати в державі.
Стягувачами боргу, оформленого у виконавчих документах від імені органів ПФ, залишаються за правом останніх. Новоутворений борг стягується вже Міністерством доходів та зборів" - пояснює начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області Оксана Рева.

Нагадаємо, звіт до органів доходів і зборів подається страхувальником або відповідальною особою страхувальника за місцем взяття на облік в органах доходів і зборів в один із таких способів:

- засобами електронного зв'язку в електронній формі;
-на паперових носіях, завірених підписом керівника страхувальника та скріплениз печаткою ( за наявності), разом з електронною формою на електронних носіях інформації;
-на паперових носіях, якщо у страхувальника кількість застрахованих осіб не більше п'яти.

Звітність подається щомісячно не пізніше 20 числа місяця, наступного за базовим звітним періодом. Якщо у юридичної особи немає найманих працівників, звіт до органів доходів і зборів не подається. Приватні підприємці подають звіт самі за себе раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним. Фізичні особи, які займаються незалежною поофесійною діяльністю, подають звіт раз на рік до1 травня року, наступного за звітним.

Порядком 454 не передбачено направлення звітності поштою. Звіт, надісланий поштою, не вважається поданим.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити