Суспільство

У квітні ціна на електроенергію для населення не зміниться

 Автор: Анастасія Дзюбак. 2086

Тариф на електроенергію для населення зростати не буде й залишиться на рівні 1 грн 68 коп.

elektroenergija

Таке рішення вчора, 24 березня на засіданні уряду озвучив прем'єр міністр Денис Шмигаль, повідомляє сайт Кабміну.

Нагадаємо, зараз для населення діє єдиний фіксований тариф – 1,68 грн/КВт.год. Він був запроваджений Урядом з 1 січня 2021 року у зв‘язку із тим, що Регулятор (НКРЕКП) підвищив тарифи на розподіл та передачу електроенергії.

Зауважимо, що більше 90% цього кінцевого тарифу для населення – це тарифи на передачу, розподіл і постачання. Відповідно, тільки 15 копійок з 1,68 грн йде на оплату виробленої НАЕК «Енергоатом» електроенергії, яку отримують побутові споживачі.

Оскільки загальний тариф для потреб населення на 90% складається з тарифів на передачу, розподіл на постачання електроенергії, які були підвищені рішеннями Регулятора у 2020 році, то пільги, які надавалися побутовим споживачам, фактично призводили до того, що для «Енергоатому» залишалась від’ємна сума за вироблену електроенергію для потреб населення.

Відповідно, Уряд у грудні минулого року був змушений скасувати пільговий тариф на електроенергію в 90 коп/КВт.год для населення на перші 100 кВт.год, скасувати низку інших пільг і монетизувати пільгу на електроопалення, фактично встановивши єдиний фіксований тариф для побутових споживачів.

Поширюйте

Коментуйте