Суспільство

Невакциновані діти не зможуть відвідувати школи: які альтернативи пропонують?

. 2268

Днями Верховний суд визнав законним відсторонення від навчання дітей без щеплень. Освітній омбудсмен України Горбачов Сергій пояснив, що робити батькам школярів, які не хочуть щеплювати дітей.

 

Depositphotos 113231876 s 2019

22 березня 2021 року Верховний суд України знову ухвалив рішення про законність недопуску нещепленої за віком дитини в заклад освіти заради безпеки всіх інших учасників освітнього процесу.

«Багато інфекційних захворювань передаються найчастіше повітряно-крапельним шляхом (грип, дифтерія, туберкульоз, кір). Тому, навіть якщо дитина часто миє руки, знаходиться у приміщенні, яке провітрюється, вживає достатньо вітамінів, не має дефіциту в харчуванні, чергує навчання та відпочинок — це не гарантує надійний захист від таких інфекцій. Тому щеплення — це найнадійніший спосіб захистити дитину від небезпечних інфекційних захворювань», – повідомили на сайті освітнього омбудсмена.

Якщо батьки категорично відмовляються вакцинувати дітей є альтернативні способи навчання:

Стаття 9 Закону України “Про освіту” передбачає різні альтернативні форми здобуття повної загальної середньої освіти. У такому випадку дитина може навчатись на індивідуальній формі. Це, зокрема, може бути або екстернатна форма навчання, або сімейна, або педагогічний патронаж, або дистанційна форма.

Екстернатна форма (екстернат) — освітня програма повністю засвоюється учнем самостійно, а оцінювання результатів навчання та присудження освітньої кваліфікації здійснюються відповідно до законодавства.

Сімейна (домашня) форма навчання — це організація навчання дітей самостійно їхніми батьки для здобуття формальної (дошкільної, повної загальної середньої) та/або неформальної освіти. Відповідальність за здобуття освіти дітьми на рівні не нижче стандартів освіти несуть батьки.

Педагогічний патронаж — це спосіб організації навчання педагогічними працівниками. Для учнів, які за психофізичним станом або з інших причин, визначених законодавством, потребують такої форми.

Дистанційна форма — це індивідуалізований процес навчання. Інтерактивна взаємодiя викладачiв з школярами через комп`ютери.

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама