Суспільство

У Кропивницькому провели сплав-толоку з прибирання річки Сугоклія (ФОТО)

 Автор: Євген Савранський. 3508

Сплав-толоку на річці Сугоклія Кам'янувата (права притока Інгулу) в Кропивницькому провели 27 березня небайдужі кропивничани та гості міста.

2021 03 27 toloka 2

В акції, що відбувалася за греблею в парку Перемоги, взяли участь 11 бажаючих, які на каяках пройшли кількасот метрів перед тим, як взялися розчищати русло від завалів із дерева.

Організаторами толоки стали місцевий Kroprivertour і київський Toyvoclub (проєкти з проведення водних екскурсій і сплавів). Підтримали їхню ідею, надавши каяки, обласний центр туризму, краєзнавства, екскурсій учнівської молоді та Федерація спортивного тризму міста Кропивницький.
Завали на Сугоклії вони взялися розчищати для того, щоб учні обласного центру туризму без перешкод могли сплавлятися цією річкою, здобувати перші навички водних походів, розповіли організатори. Також хочуть щоб кропивничани, які займаються веслуванням могли вільніше ходити Сугоклією, прагнуть створити на річці умови для проведення водних екскурсій.

- В долині річки за греблею в парку Перемоги є чудові в перспективі умови для каячних сплавів. Тут можна навчати веслуванню дітей, показувати туристичні принади цього району міста гостям. Але за роки у річку нападало багато дерев, які перешкоджають природній течії та заважають проводити сплави. Та й люди, нажаль, засмічують цю річку, - розповів «Гречці» один із засновників Kroprivertour Дмитро Савранський.

- За декілька годин ми багато зробили і не тільки навчились ходити на каяках, веслувати, сідати та вилазити з каяків, а й розчистили п'ять завалів. Ми не думали, що люди з мотузками можуть витягувати таку вагу, - прокоментував засновник Toyvoclub Андрій Романчук.

Наостанок організатори подякували усім, хто прийшов і став волонтером на сплаві-толоці.

2021 03 27 toloka 32021 03 27 toloka 4 2021 03 27 toloka 5

2021 03 27 toloka 1

 

Поширюйте

Коментуйте