Суспільство

Комунальні підприємства і закупівлі: де Кропивницький непрозорий 

. 1022

За підсумками 2020 року Кропивницький опинився на 34 місці в рейтингу прозорості та на 24-му – в рейтингу підзвітності серед інших українських міст. 

reitung

"Трансперенсі Інтернешнл Україна" презентувала результати двох рейтингів – прозорості 100 найбільших міст України та підзвітності 50 міст країни за 2020 рік. 

Так прозорість Кропивницького оцінили на 53 бали, а підзвітність – 12. 

– За 4 роки формування рейтингу “Прозорі міста”, що формує Transparency International Ukraine,  Кропивницький опустився з 2 на 34 місце, – написала у своєму дописі кропивничанка, аналітикиня Рейтингу прозорості 100 міст України Світлана Дубина-Литвиненко. –  У перший рік наше місто мало класну позицію завдяки якісному оновленню сайту. Потім місто втрачало бали. У порівнянні з попереднім роком –  мінус 4 позиції у рейтингу. Найкращу ситуацію із прозорістю маємо у сферах освіти та матеріальної допомоги.  Доволі багато інформації місто публікує про комунальне майно і кадрову політику.

Дуже просідаємо у прозорості інформації про комунальні підприємства, не прозорі у сферах житлової політики (типово для всіх міст), інвестиціях та економічного розвитку, закупівлях.

Детальніше з рейтингом Кропивницького можна ознайомитися за посиланням

Згідно з результатами, 44 міста  –  частково прозорі (40—59 балів), серед них і Кропивницький. Йдеться про доступ громадян до інформації. 

При цьому середній рівень прозорості міст – 47,7 бала.

У 2020 році до категорії «прозорих» потрапили Маріуполь і Львів, які набрали 86,6 та 85,2 бала зі 100 відповідно.

Середній показник міст у першому рейтингуванні підзвітності — 12,5 бала. 

П’ятірка лідерів рейтингу підзвітності: Маріуполь (32 бали), Львів і Покров (22 бали), Біла Церква (21 бал), Чернівці (20 балів). Найнижчі бали у Ковеля (3), Дніпра (3) і Шостки (4).

Довідково: Рейтинг прозорості укладається за загальною сумою балів, набраних містом за 86 індикаторами у 14 сферах. Методологія підзвітності налічує 47 індикаторів у 14 сферах діяльності органів місцевого самоврядування.

Максимальна кількість балів, яку місто може отримати, становить 100. Позиція кожного міста в рейтингу визначається відносно до інших міст.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама