Суспільство

Небезпечні для здоров'я: шини з дитячих майданчиків у Кропивницькому утилізують

 Автор: Ірина Маслюкова. 4946

З дитячих майданчиків у школах та садочках Кропивницького почали вивозити гумові шини, з яких робили клумби, викладали паркани, вирізали скульптури.

13377732258831 1 1

Як повідомила начальниця управління освіти Лариса Костенко під час форуму «Активні батьки Кропивницького», у кінці листопада отримали лист, який зобов’язує прибрати з територій небезпечні автомобільні шини.

За її словами, міська влада не завозила шини на території шкіл і садочків. Управління освіти домовилось з місцевою організацією, яка безкоштовно утилізує автопокришки.

Враховуючи той наплив, що зараз з’явився, всі одночасно хочуть вивезти шини, ми домовились з представниками цієї організації, що процес буде організований. Кожному закладу скажемо, в який час буде утилізація, – каже Лариса Костенко.

Тим закладам, які не можуть вивезти шини самостійно, комунальний транспорт допоможе протягом квітня - початку травня.

Оновлювати майданчики у школах і дитсадках заклад має за свій кошторис.

У нас першочергово – заробітна плата, комунальні послуги, харчування, медикаменти, всі інші статті – це вже на що залишились кошти. Кожен керівник робив свої пропозиції і ми формуємо бюджетний запит, - каже Костенко.

За інформацією Національної Екологічної Ради України, використання шин на дитячих майданчиках – шкода для здоров’я малечі. При нагріванні на сонці у повітря випаровуються небезпечні канцерогени. Відпрацьовані автомобільні шини мають високий рівнь токсичності. При зношуванні автомобільні шини виділяють високотоксичний пил, вдихання якого сприяє розвитку ракових захворювань. У шинному пилі у великій кількості присутній дуже шкідливий канцероген - бензопірен.

Фото: vlasno.info

Поширюйте

Коментуйте