Суспільство

Перекриватимуть дороги: шахтарі Кіровоградщини готуються до безстрокової акції протесту

. 2000

Трудовий колектив ДП «Схід ГЗК» готовий перекривати магістралі на Кіровоградщині, щоб не допустити виведення їхнього підприємства в режим простою.

9120cb456d4f70a7c6abe0da3a3f46b6

Як повідомив голова незалежної̈ профспілки гірників Інгульської шахти Дмитро Бондарєв, днями відправили листи до Кабінету міністрів та президента України.

Шахтарі-уранщики готові на найсміливіші вчинки, щоб зберегти підприємство та робочі місця. Не виключено, що з метою привернення уваги цієї ситуації з боку суспільства справа може дійти аж до перекриття автомобільних доріг державного значення безпосередньо через зупинку роботи підприємства, – каже Дмитро Бондарєв.

Вже з 9 квітня підприємство зупиниться через брак коштів. Робітники будуть виведені в простій.

Працівників буде виведено на простій через відсутність фінансових можливостей забезпечувати організацію робочого процесу та виплату заробітних плат. Відповідно, все більше наростає загроза можливого знеструмлення підприємства через борги перед компанією електропостачальника, що може призвести до затоплення шахт та забруднення підземних вод радіоактивними речовинами, – йдеться у зверненні.

Трудовий колектив ДП «Схід ГЗК» вимагає розрахуватися із заборгованістю зарплат, провести нараду під головуванням Прем’єр-міністра України  і розглянути законопроєкт № 5201 щодо державної підтримки ДП «Східний ГЗК», розглянути питання щодо підписання додаткової угоди на 2021 рік до діючого контракту між ДП «Схід ГЗК» та ДП «НАЕК «Енергоатом», яка надасть підприємству можливість вийти зі стану збитковості та забезпечити стале функціонування.

9 квітня 2021 року відбудеться мирне зібрання працівників ДП «Схід ГЗК». Місце зібрання, його тривалість та формат, як і кількість учасників багато в чому залежатиме і від прогресу у вирішенні тих проблемних питань ДП «Схід ГЗК» та його трудового колективу, які поставлені в цьому листі, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, торік у грудні зупинили роботу на Смолінській, Новокостянтинівській, Інгульській шахтах. Тривали акції протесту – гірники перекривали траси, проводили акції протесту в урядовому кварталі столиці.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама